صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما

کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام خرید کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام ، مهدی قربانی ، قاف مشهد الرضا

 • خرید کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام ، مهدی قربانی  ، قاف مشهد الرضا

کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام

 • ویرایش جدید
 • لطفا از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده نمایید   اگر چه نام» نخستین گام در شناسائی به شمار می آید و امکان تشخیص و تميز بين افراد را پدید می آورد، اما از دیدگاه اسلام، نام فقط لفظی برای شناسایی افراد نیست، بلکه در پس این نام می بایست زیبائی و معرفت نهفته باشد و بر فرد و جامعه اثری مثبت باقی گذارد.

     در قرآن کریم و در چندین آیه به اهمیت نام و انتخاب نام های پسندیده و نیز بر مقام و منزلت بعضی از اسماء اشاره شده است و انسانها به تدبر و برگزیدن بهترین نام ها دعوت شده اند.

  ولله الأسماء الحسنى فادعوه بها

  الله لا إله إلا هو له الأسماء الحسنی

  انتخاب نام نیکو نیز از وظایف والدین و یکی از حقوق فرزند بر پدر و مادر شناخته شده است. پیامبر گرامی اسلام در این باره می فرماید:

      من حق الولد على الوالدان بحسن اسمه و بحسن أدبه» 

  یکی از حقوق فرزند بر پدر این است که برای او نام نیکو برگزیند و او را نیکو تربیت کند..

    نام ها در تکوین شخصیت انسان تاثیری شگرف و انکار ناپذیر دارند و نام نیکو می تواند انگیزه های نیک و گرایش به سمت الگوهای مطلوب را در فرد ایجاد کند. یکی از کارکردهای انتخاب نام شایسته برای شخص، آن است که شخصیت وی گرامی داشته شود و او خود را محترم و ارزشمند بداند.

  محتوا و مفهوم نام، باعث ایجاد نوعی نگرش از شخصیت خود می شود و دارنده آن می کوشد که

  همانگونه باشد.

  از سوی دیگر روح کنجکاو انسان سرانجام او را به اندیشیدن درباره نام و وجه تسمیه خویش

  می کشاند. شعف و رضایت و احساس غرور و آرامش را در چهره آنانی که به معنای نیک نام خویش دست می یابند و به گستره معنایی و ارزش عنوانی خویش پی می برند، می توان یافت.

                  نامی نکو گزین که بدان چون بخوانمت               در دلت شادی آید و در جانت خرمی

  سازمان ثبت احوال کشور با درک اهمیت موضوع نام در جامعه اسلامی، مهندسی نام گزینی را با هدف ترویج و تشویق نام های برخاسته از سنت های دینی و ملی را وجه همت خود قرار داده است و در این راستا کتاب راهنمای نام گزینی را به چاپ رسانده که خوشبختانه مورد استقبال هموطنان عزیز قرار گرفته است.

  کتاب حاضر نیز که با حمایت سازمان به چاپ رسیده است نمونه ای از همکاری اهل نظر با سازمان در این خصوص است. نویسنده محترم سعی نموده است با استفاده از علم حروف و اعداد، نام ها را با اسامی باری تعالی تطبیق داده و با اعلام معادل آنها از این اسامی مقدس به نوعی آرامش روحی و روانی صاحبان نام و علاقمندان را فراهم سازد. امید است که مورد استفاده همگان قرار گیرد.

  براي دريافت اسم اعظم خاص با تلفن مولف  جناب آقاي قرباني09153163426 تماس بگيريد 


  • سخنی در باره ی کتاب : « فرهنگ نام واسماء هم نام»


   رسول خدا صلى الله علیه و آله نیز در بارهی نام گذاری فرزندان فرمودند : حَقُّ الوَلدِ على والِدِهِ أن یُحَسِّنَ اسمَهُ ، و یُزَوِّجَهُ إذا أدرَکَ ، و یُعَلِّمَهُ الکِتابَ .( کنز العمّال : ۴۵١٩١(.


   پیامبر خدا صلی الله علیه وآله : حقّ فرزند بر پدرش این است که نام نیکو برایش انتخاب کند، هر وقت بالغ شد، او را همسر دهد، و بدو قرآن بیاموزد. «


   مرحوم ابوالحسن حافظیان(ره) در لوح محفوظ آورده اند : بین حروف هم مثل سایر اشیاء رابطه و تناسب و اّنس و محبت است.


   الْأَسْماُءَ تُنزِلُ مِنَ السَّماءِ. .


   کقوله تعالی:«فَإِنْ أَعْرَضُوا فَما أَرْسَلْناکَ عَلَیْهِمْ حَفِیظاً إِنْ عَلَیْکَ إِلاَّ الْبَلاغُ وَ إِنَّا إِذا أَذَقْنَا الْإِنْسانَ مِنَّا رَحْمَهً فَرِحَ بِها وَ إِنْ تُصِبْهُمْ سَیِّئَهٌ بِما قَدَّمَتْ أَیْدِیهِمْ فَإِنَّ الْإِنْسانَ کَفُورٌ * لِلَّهِ مُلْکُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ یَخْلُقُ ما یَشاءُ یَهَبُ لِمَنْ یَشاءُ إِناثاً وَ یَهَبُ لِمَنْ یَشاءُ الذُّکُورَ[۱]» خداست تنها مالک زمین و آسمان ها هرچه بخواهد می آفریند و به هرکه خواهد فرزند اناث(دختر) و به هرکه خواهد فرزند ذکور(پسر) عطا         می کند* یا در یک رحم دو فرزند پسر و دختر قرار می دهد و هرکه خواهد عقیم (نازاینده) می گرداند که او (به صلاح خلق) دانا و به (به هرچه خواهد) توانا است.


   امروزه برخی از زوجین که بنا دلایلی نازا هستند چه بسا به هرراهی و به هرچیزی متوسل شوند که فرزنددار شوند، در این خصوص کلمه قابل توجهی را حضرت آیت الله حسن زاده آملی مورد اشاره داده و     آورده اند :« استاد بزرگوارم در رشته های ارثما طیقی از علم اوفاق و غیره شرف الله نفسه الزکیه روزی در اثنای تدریس برایم حکایت فرمود که یکی از آشنایانم عقیم بود، برای فرزند دار شدن از شخصی     دستور العمل یک اربعین(۴۰ روز) گرفت، در اثنای ریاضت اربعین تمثلی برایش روی آورد که دید شمشیر بزرگی برهنه بسیار تیز در جلوی او نهاده اند و به او تفهیم کرده اند که بنا بر این است شما عقیم        باشید، اگر با ما سر جنگ دارید این هم شمشیر.[۲]»


   آری « قرآن شفای تمام دردها و امراض روحی، درونی و جسمی انسان ها است. قرآن تمام مشکلات و مهمات و گرفتاری های بشر را درمان است.شِفاءٌ لِما فِی الصُّدُورِ[۳] (شفا بخش دل ها) قرآن بیان گر همه چیز بوده و چیزی نیست از جاندار و بی جان که در کتاب مبین نباشد.«و مادر کتاب آفرینش،بیان هیچ چیز را فرو گذار نکردیم..[۴]»«و ما بر مردمان کتاب فرستادیم که درآن هرچیز بر اساس علم و دانش    تفضیل دادیم.[۵]» وَ نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ ما هُوَ شِفاءٌ[۶] و از قرآن آن چه شفا بخش است نازل می کنیم. پس اگر کسی از قرآن چاره و درمان و شفا نگیرد، از غیر آن نباید انتظار داشته باشد[۷]»


   حضرت آیت الله حسن حسن زاده آملی فرموده اند :« خداوند به کم اکتفا کرده است و حدی برای آن معین کرده مثلاً: نماز پنج مرتبه، روزه یکماه زکوه از نصاب مقدار معینی ولی برای ذکر حدی معین  فرموده و این مضمون در کتاب کافی وارد است برای این که انسان باید جزئیات کارخود را موافق با حکم الهی قراردهد.[۸]»


   یکی از آرزوها و دغدغه های زوجین پس از ازدواج و تشکیل زندگی مشترک فرزنددار شدن و تعیین نام برای فرزند است و این امر جزئی اما مهم در برخی از موارد منشاء اختلافات شدید و….است، در حالی  که با محور قرآن دادن و سنت نبوی در زندگی مشترک، می توان برتمام مشکلات فائق آمد.


   پیامبر خدا صلى الله علیه و آله فرمودند : ألسَّمتُ الحَسَنُ جُزء مِن خَمسَه وَ سَبعینَ جُزء مِنَ النُّبوَُّهِ. نام نیک یک جزء از هفتاد و پنج جزء پیغمبری است.[۱۰]


   البته باید گفت، ازمفهوم حدیث شریف دو برداشت بصورت اعم و اخص، متصور و استفهام می شود:


   اول این که برای فرزندانمان نام نیک انتخاب کنیم.


   دوم این که در دنیا با انجام اعمال خیرخواهانه و پسندیده نام نیک از خود به یاد گار گذاریم، مانند کسانی که با وقف کردن رقبات، یا ساختن مسجد، مدرسه، بیمارستان،مراکز درمانی و نگهداری از ایتام و.. …  باقیات الصالحات و نام نیک از خود به جای می گذارند.در هرحال چه بصورت اعم و چه بصورت اخص ،نام نیک حائز اهمیت بوده و هست، از این رو حضرت امام رضا (ع) می فرمایند:


   ۴۳۳٫وَ قَالَ الرِّضَا(ع): لا یُولَدُ لَنَا مَوْلُودٌ إِلَّا سَمَّیْنَاهُ مُحَمَّداً فَإِذَا مَضَى سَبْعَهُ أَیَّامٍ فَإِنْ شِئْنَا غَیَّرْنَا وَإِلَّا تَرَکْنَا[۱۱].


   امام رضا(ع) فرمود: هیچ فرزندى از ما متولد نمى‏شود جز آن که نام او را محمد مى‏گذاریم و وقتى هفت روز گذشت، اگر خواستیم اسم او را تغییر مى‏ دهیم و الّا بر همان اسم باقى مى‏گذاریم‏


   ۴۳۴٫وَ قَالَ(ع): اسْتَحْسِنُوا أَسْمَاءَکُمْ فَإِنَّکُمْ تُدْعَوْنَ بِهَا یَوْمَ الْقِیَامَهِ قُمْ یَا فُلانَ بْنَ فُلانٍ إِلَى نُورِکَ قُمْ یَا فُلانَ بْنَ فُلانٍ لا نُورَ لَکَ[۱۲].


   و فرمود: نام هاى نیکو بگذارید زیرا روز قیامت به نام هایتان صدا مى‏زنند و مى‏ گویند: اى فلان پسر فلان! به سوى نورت برخیز! و اى فلان پسر فلان! برخیز! ولى نورى ندارى‏.


   با توجه به این که حضرت رضا (ع) می فرمایند روز قیامت به نام هایتان صدا می زنند و می گویند به سوی نورت برخیز، در نتیجه منشاء نور،خداوند منان است و بس، پس می توان نتیجه گرفت هر نامی که  منشاء آن غیر خدایی باشد بی تردید آثار مثبتی برای صاحب آن اسم نخواهد داشت.


   حال این سئوال مطرح می شود؛ ما که در نام گذاری خودمان دخیل نبوده ایم و پدارن ما ازروی بی توجهی و …نام بی مسمی و غیر خدایی برای ما انتخاب کرده اند چه کنیم؟!


   در پاسخ به سئوال باید گفت: «حضرت آیت الله حسن حسن زاده آملی  درکتاب مفتاح الفلاح آورده اند: هرکس اسم خود را به عدد ابجدی حساب کند. و یکی از نام های الهی را موافق آن عدد انتخاب نماید و هر روز به همان عدد آن نام را تکرار کند در روز قیامت به همان نامی که همیشه تکرارکرده شناخته خواهد شد.[۱۳]»


   «در باره حروف و اعداد آن آورده اند : حروف به منزله جسم و عدد آن ها به منزله روح است « الاعداد ارواح و الحروف اشباح» پس اگر بخواهیم روح اسم را در خود متجلی سازیم باید عدد آن را کشف و به همان عدد تکرار کنیم – مدت این ذکر حداقل چهل روز و بهتر ازآن مدت یک سال است، اما خوشا به حال کسانی که توفیق داشته باشند در تمام عمر ذکر هم نام با اسم خود را تکرارنمایند. 

       به قول دهدار عیانی:


   نزد اهل خردو اهل عیان* حرف جسم و عد اوست چو جان[۱۴] »


   مولف: با آرزوی صحت و سلامت، عافیت و رستگاری ،برای ملت شریف و صبور، نجیب و سلیم در ایران اسلامی، برای همه ی کسانی که نام آنان آمده و خواهد آمد، با صرف وقت و دقت بسیار، و به حکم آیه شریفه : أَلا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ [۱۵]» با هدف نشر معارف قرآنی، تشویق و ترغیب و ایجاد انگیزه در مؤمنین و مؤمنات و موحدین برای توسل و تمسک به ذکر الهی، و با استفاده از CD فرهنگ نام و  نام گزینی که از طریق اداره کل ثبت احوال کشور در اختیارم قرارگرفته است برای تمام نام هایی که تاکنون به ثبت رسیده عدد ابجدی ( کبیر ) آن را استخراج و یکی از اسماء باریتعالی را به تنهایی و  به  صورت ترکیبی به نحوی که جمع آن موافق عدد آن نام باشد در مقابل آورده ام، تا هرکس بخواهد در روز قیامت با اسماء الهی محشور شود ذکر هم نام خود را همه روزه تکرارنموده 


   مزید برآن برای آشنایی خوانندگان عزیزبا معنی و مفهوم اسماء الهی، در پایان و به ضمیمه با ذکر مقدمه ای در باره ذکر، خواص اسماء الحسنی را مختصر و مفید آورده ایم تا صاحب نام هایی که از این به   بعد  انتخاب خواهد شد ویا در CD مذکور وجود نداشته، بتوانند ذکر هم نام خود را انتخاب ، از فیض ذاکر شدن به ذکر هم نام خود بهره مند شوند.


   دستور العمل


   از آن جا که ممکن است در محاسبه اعداد و تایپ و حروفچینی خطایی صورت گرفته باشد ، در این جا نحوه محاسبه ی نام ها را به حساب حروف ابجد می آوریم تا هرکس بخواهدبا مراجعه به جدول حروف     ابجد کبیر یا صغیر که دربخش ضمیمه آمده است, عددحرف حرف نام خود را استخراج نماید بدین ترتیب مثلاً : فاطمه ( ف= ۸۰ – الف = ۱ – ط = ۹ – م= ۴۰ – هـ = ۵ – جمع آن می شود ۱۳۵) حال به        مراجعه به جدول اسماء الحسنی یک یا دو و یا سه اسم را که جمع عددی آن ها با عدد نام شما موافق باشد استخراج می کنید برای فاطمه اسم حمید= ۶۲ – و جلیل= ۷۳ که در مجموع ۱۳۵ می شود    استخراج شده است، حال هر روز ۱۳۵ بار می گویید «یا حمید و یا جلیل» البته باید گفت که عدد«یا» محاسبه نمی شود و به عنوان حرف ربط و آهنگ ذکرآمده است،گرچه می توان از «یا» اسم اعظم باری تعالی جل جلاله[۱۶] را استخراج نمود.


   اما کسانی که عدد نام آن ها بالغ برهزار است مثل « غلامرضا= ۲۰۷۲» طبعاً ممکن است نتوانند به این تعداد ذکر مبادرت نمایند می توانند از جدول حروف ابجد صغیر استفاده نموده که همین نام می شود ۳۲ ،آنگاه انتخاب اسم باری تعالی را نیز باید به همان حساب حروف ابجد صغیر محاسبه و استخراج شود، بدین ترتیب تعداد ذکر کاهش خواهد یافت.


   آری به حول قوه ی الهی کتاب» فرهنگ نام واسما هم نام » مورد توجه اهل علم و خرد قرار گرفته است و توسط سرکار خانم نفیسه فیاض بخش استاد دانشگاه در بهمن ماه ۱۳۹۱ طی دو جلسه از       طریق  صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران: شبکه قرآن برنامه» خانه محبت» کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام را به عنوان کتابی ارزشمند و منحصر به فرد معرفی و به بینندگاه توصیه نموده اند     این کتاب را تهیه نمایند.


   اما چند نکته ی مهم برای توضیحات بیشتر در خصوص کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» این که :


   ۱) به گفته برخی از اساتید دانشگاه علوم قرآنی ، کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» بهترین کتاب برای سیر سلوک الی الله است که برای افراد مبتدی می تواند آنان را به سر منزل مقصود برساند و      ممکن  است سالیان زیادی طول بکشد تا همه ی اسرار و رموز آن را کشف کنند زیرا ناچاراً برخی موارد با رمز گفته شده تا نا اهل نتواند از آن استفاده کند. 


   ۲) اگر کسانی که مایل به ورود به مراحل سیر سلوک الی الله هستند کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» را با دقت مورد مطالعه قراردهند و به رموز آن پی ببرند بی تردید تا مدت زیادی نیازمند  استاد نخواهند بود و چه بسا بر اثر مداقه در مطالعات خود صاحب اسرار شوند.


   ۳) قسمتهای از کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» برای کسانی است که در علم حروف و اعداد پیشرفتهایی داشته اند و می توانند از آن به موارد بیشتری دسترسی پیدا کنند در نتیجه :کسانی که در این  علم مطالعه دارند نیز می توانند کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» را به عنوان مرجعی معتبر و مستند مورد استفاده قرار دهند زیرا حقیر فقیر مولف این اثر اجازه آن را برای استفاده های مشروع همراه با   موکل خاص در نظر گرفته ام .

    

   ۴) درباره عدد چهل روز که ختم ذکر هم نام در مقدمه ی کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» به آن اشاره شده است رمز رازی است که نمی توان آن را با شرح مکتوب بیان نمود زیرا در حوصله خوانندگان  نیست و بیشتر در جلسات خصوصی برای عزیران بیان نموده ام .


   [۱] -سوره شوری(۴۲):آیات ۴۹-۴۸ – ترجمه الهی قمشه ای.


   [۲] – هزار ویک کلمه، آیت الله حسن حسن زاده آملی، ج ۲ ،ص ۷۴ – کلمه ۲۲۶


   [۳] ۰سوره یونس(۱۰):آیه ۵۷ .


   [۴] – رجوع کنید به ترجمه آیه ۳۸ از سوره انعام .


   [۵] – رجوع کنید به ترجمه آیه ۵۲ از سوره اعراف .


   [۶] – سوره اسراء(۱۷) :آیه ۸۲ .


   [۷] -خواص وآثار مسبحات:مولف، مهدی قربانی، ص ۱۹ – انتشارات قاف مشهد الرضا(ع).۱۳۸۴٫


   [۸] – هزار ویک نکته، آیت الله حسن حسن زاده آملی،نکته ۹۳۱ ،ص ۷۷۱


   [۹] – پیامبر خدا صلى الله علیه و آله فرمودند : آرزو براى امّت من رحمت است . و اگر آرزو نبود هیچ مادرى فرزند خود را شیر نمى داد و هیچ باغبانى درختى بر نمى نشاند. منتخب میزان الحکمه،ج۱ مولف:  آیت الله ری شهری، حدیث ٢٩۶.


   [۱۰] – نهج الفاصه، ترجمه ابولقاسم پاینده،ص ۵۳۲ – سخن ۱۷۷۹ .


   [۱۱]. عده الداعی: ۸۷٫ و هزار و یک حدیث رضوی، تالیف :مهدی قربانی ،ج۱ ،ح ۷۳۶ .


   [۱۲]. عده الداعی: ۸۷٫ و هزارویک حدیث رضوی، تالیف: مهدی قربانی ،ج۱ ،ح ۷۳۷ .


   [۱۳] – نگارنده: اصل عبارت کتاب عرفانی وبرای همگان قابل استنباط بنظر نرسید لذا شرح این موضوع با ادبیات روان و ساده آورده ایم.


   [۱۴] – هزار ویک کلمه،آیت الله حسن حسن زاده آملی، ج ۱، کلمه ۹۸ /ص ۱۰۹ .با شرح و توضیح نگارنده .


   1. ۱۰- سوره رعد(۱۳):آیه ۲۸


   [۱۶] – یا = ۱۱ = هو ،اگر از ۱ تا ۱۱ را جمع کنیم می شود ۶۶ = الله ، وکیل – در نتیجه می توان در ذکر، «یا» را با این نیت در نظر گرفت . به این معنی: خدایی که حمید و جلیل و کبیر و …هستی. لذا ذکر مورد نظرنوعی حالت استغاثه خواهد داشت که قطعاً موثرتر خواهد بود.

   تقریظِ استاد حجت هاشمی خراسانی بر کتابِ فرهنگ نام و اسما هم نام

   بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

   بعد از ستایش خداوند حکیم و نیایش در درگاه پروردگار علیم و درود متصل فراوان بر روان خاتم پیغمبران و رحمت و سلام بر ارواح و اجساد و اجسام ائمه ی پروردگار سبحان و لعن دائم بر دشمنان(  آل الله )و تبّری از زمره ی اعداء الله، چنین گوید حجت هاشمی خراسانی که در هر عصری از اعصار و در دوری از ادوار علماء و فضلاء و ارباب ذوق و شوق بوده که عمر شریف خود را صرف کسب فضائل و نشر حقائق و   دقائق نموده اند و در علوم متنوعه و فنون مختلفه کتاب‌  تألیف کرده و تصنیفات متنوعه از آنها بروز کرده و به یادگار در صفحه روزگار گذارده اند و یکی از آنها در زمان ما جناب فاضل و محقق و مدقّق کامل آقای مهدی قربانی


   را بشمار آورد که خدمت زیاد و زحمت فراوان برده و کتاب‌های مفیده از ایشان انتشار یافته یکی از آنها کتاب – فرهنگ نام و اسماء هم نام – است و در ترتیب و تهذیب و تحقیق و تدقیق رنج بسیار کشیده و    زحمت زیاد برده و گنجینه مفید و ذخیره پر محتوی در دسترس فضلاء و علماء قرار داده و شایسته است هر فاضلی و بایسته است هر عالمی نسخه ای از آن بدست آورده و از  فوائد آن بهره مند گردیده  و   بدیده عزّت به آن نگریسته ولله درّه و علیه اجره.

   حجت هاشمی خراسانی

   ۱۴۳۹ قمری


  براي دريافت اسم اعظم خاص با تلفن مولف گرانقدر جناب آقاي قرباني09153163426 تماس بگيريد

  تقریظِ استاد حجت هاشمی خراسانی(نوه شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی) بر کتابِ فرهنگ نام و اسما هم نام


  شما هم در باره این کتاب نظر بدهید

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
      بد           خوب
  کد امنیتی

  کتاب های مرتبط - برای یافتن کتاب های مرتبط بیشتر از جستجوی سایت استفاده نمایید.

  کتاب ازدواج موفق فرزند صالح

  کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام

  کتاب ازدواج موفق فرزند صالح

  جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب ازدواج موفق فرزند صالح بر روی لینک فوق کلیک نمایید


  35,000تومان

  کتاب آن روز دو بار گریستم

  کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام

  کتاب آن روز دو بار گریستم

  جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب آن روز دو بار گریستم بر روی لینک فوق کلیک نمایید


  35,000تومان

  کتاب خواص حیوانات

  کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام

  کتاب خواص حیوانات

  جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب خواص حیوانات بر روی لینک فوق کلیک نمایید


  60,000تومان

  کتاب گنجینه های پنهان

  کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام

  کتاب گنجینه های پنهان

  جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب گنجینه های پنهان بر روی لینک فوق کلیک نمایید


  40,000تومان

  کتاب جلوه ذات تحلیل مفهوم اسم واسم اعظم خدا در قرآن و حدیث

  کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام

  کتاب جلوه ذات تحلیل مفهوم اسم واسم اعظم خدا در قرآن و حدیث

  جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب جلوه ذات تحلیل مفهوم اسم واسم اعظم خدا در قرآن و حدیث بر روی لینک فوق کلیک نمایید


  10,000تومان


  کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام

  برچسب های مرتبط با این کتاب: کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام, مهدی قربانی, قاف مشهد الرضا, ایده پرداز, فرهنگ اسم هم نام, حروف ابجد, فرهنگ اسماء الحسنی, نام گذاری, اسامی ائمه, فرشتگان موکل, اسم اعظم, خواص اسماء الحسنی, ذکر اسم خدا, ذکر اسماء الله, اسم بچه, اسم پسر, اسم دختر, فرهنگ اسماء هم نام