صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما

کتاب تک یاخته شناسی پزشکی خرید کتاب تک یاخته شناسی پزشکی ، غلامحسین ادریسیان ، مانی

 • خرید کتاب تک یاخته شناسی پزشکی ، غلامحسین ادریسیان  ، مانی

کتاب تک یاخته شناسی پزشکی

 • ویرایش دوم
 • لطفا از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده نمایید  باوجود مطالعات و اقدامات زیادی که در زمینه بیماری های انگلی و مبارزه با آنها در دنیا نام گرفته است، هنوز هم عفونت های انگلی از مسائل مهم پزشکی و بهداشتی اکثر کشورها به ویژه ممالک توسعه نیافته و در حال توسعه محسوب می شوند. در کشورهای توسعه یافته نیز بعضی از عفونتهای انگلی خصوصا عفونتهای تک یاخته ای از شیوع قابل توجهی برخوردارند.
  بیماریهای انگلی نوپدید و بازپدید مشکلات بهداشتی مضاعفی در اکثر کشورهای جهان به ویژه کشورهای توسعه یافته ایجاد نموده اند به طوری که حداقل ۱۹ درصد از عوامل پاتوژن نوپدید انسانی مربوط به انگل های تک یاخته ای و ۹ درصد مربوط به انگل های کرمی بوده است.
  بیماریهای انگلی به ویژه عفونت های ناشی از تک یاخته های بیماری زا برای انسان در اکثر مناطق کشور از اولویتهای بهداشتی محسوب میشوند و در مواردی عدم آگاهی از خصوصیات اپیدمیولوژیک، روشهای تشخیص، اصول درمان و روشهای مبارزه با آنها، سبب مرگ بیماران شده است. مسافرت های پیوسته، سریع و آسان مردم نقاط جهان سبب انتشار عوامل بیماری زای انگلی از مناطق آلوده به مناطق پاک شده و هم چنین رفت و آمد مهاجرین کشورهای همسایه یکی از مشکلات کنترل بعضی از این بیماریها محسوب می شوند.
  مسائل و مشکلات بیماری های انگلی در هر منطقه ویژگی خاص خود را دارند. با توجه به خصوصیات متفاوت اکولوژیک ، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، عفونت های انگلی در مناطق مختلف ایران دارای انتشار متفاوتی است. یکی از ویژگیهای این کتاب توجه به جنبه های اپیدمیولوژیک این بیماری ها در ایران است. تعدادی از اساتید واحد تک یاخته شناسی گروه انگل شناسی و قارچ شناسی پرشکی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با استفاده از اطلاعات به روز و تجربیات چندین ساله خود کتاب تک یاخته شناسی پزشکی را در سطحی که برای دانشجویان و فارغ التحصیلان علوم پزشکی مفید باشد، تألیف کرده اند.

  شما هم در باره این کتاب نظر بدهید

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
      بد           خوب
  کد امنیتی

  کتاب های مرتبط - برای یافتن کتاب های مرتبط بیشتر از جستجوی سایت استفاده نمایید.

  کتاب فیزیک پزشکی

  کتاب تک یاخته شناسی پزشکی

  کتاب فیزیک پزشکی

  جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب فیزیک پزشکی بر روی لینک فوق کلیک نمایید


  40,000تومان


  کتاب تک یاخته شناسی پزشکی

  برچسب های مرتبط با این کتاب: کتاب تک یاخته شناسی پزشکی, غلامحسین ادریسیان, مهدی قربانی, حسین کشاورز, مصطفی رضاییان, مهدی محبعلی, مانی, تاژکداران دستگاه گوارش, آمیب های آزاد زی, بلاستوسیستیس هومینیس, شاخه اپی کمپلکسا, کوکسیدیای بیماری زا