خانهدرباره ماتماس با ماناشرانحساب کاربری تمام محصولات

کتاب آنتی بیوتیک های بتالاکتام و مقاومت ها خرید کتاب آنتی بیوتیک های بتالاکتام و مقاومت ها ، شهین نجار پیرایه ، دانشگاه تربیت مدرس

  • خرید کتاب آنتی بیوتیک های بتالاکتام و مقاومت ها ، شهین نجار پیرایه   ، دانشگاه تربیت مدرس

کتاب آنتی بیوتیک های بتالاکتام و مقاومت ها

لطفا از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده نماییدآنتی بیوتیک ها به طور طبیعی از میکروارگانیسم ها تولید می شوند و باعث برتری موجودات تولید کننده در محیط میکروبی می شوند.
کشف و شناخت آنتی بیوتیک ها و به کارگیری آنها در درمان عفونت ها در دهه ۱۹۶۰ میلادی با معرفی پنی سیلین برای درمان عفونت های باکتریایی آغاز شد. ترکیبات بتالاكتام نظیر پنی سیلین ها، سفالوسپورین ها و کار با پنم ها جزو مهم ترین و اولین انتخاب دارو برای درمان عفونت های باکتریایی هستند.
این آنتی بیوتیک ها و مشتقات نیمه صناعی آنها ساخت دیواره سلولی را در باکتری ها مختل می کنند. آنها کمترین سمیت بر انسان دارند و بیشترین آنتی بیوتیک های مصرفی را تشکیل می دهند. متأسفانه استفاده از آنتی بیوتیک ها در درمان بیماری ها سبب مقاومت دارویی در باکتریهای هدف شده است. به طوری که تعدادی از باکتری ها به همه مواد ضد میکروبی شناخته شده مقاوم شده اند. 
برای ایجاد مقاومت در باکتری دو عامل اساسی باید وجود داشته باشد. اول، خود آنتی بیوتیک ها و یا عوامل آنتی باکتریال که مصرف آنها باکتری را تحت فشار انتخابی قرار : میدهد و دوم ژنها هستند که تغییرات آنها سبب مقاومت می شود. در واقع پیدایش باکتری های مقاوم به دارو پدیده ای غیر طبیعی نیست. چون آنتی بیوتیک ها و سایر مواد آلی ضد باکتری به علت مصرف در پزشکی، دامپزشکی و کشاورزی در محیط زندگی باکتری ها وجود دارند و باکتری هایی که نسبت به این مواد مقاوم اند، زنده می مانند و باکتری های حساس از بین می روند.
با این همه، پیدایش باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک ها در مراکز بالینی سبب نگرانی های شدید در جامعه پزشکی شده است زیرا داروهای مناسب برای درمان عفونت ناشی از باکتری های با مقاومت چندگانه بسیار اندک و با وجود ندارد.

شما هم در باره این کتاب نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتاب های مرتبط - برای یافتن کتاب های مرتبط بیشتر از جستجوی سایت استفاده نمایید.

کتاب آنتی بادی های نوترکیب(از تولید تا کاربرد)

کتاب آنتی بیوتیک های بتالاکتام و مقاومت ها

کتاب آنتی بادی های نوترکیب(از تولید تا کاربرد)

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب آنتی بادی های نوترکیب(از تولید تا کاربرد) بر روی لینک فوق کلیک نمایید


30,000تومان

کتاب آنتی بادی های پلی کلونال و منوکلونال (از تولید تا کاربرد)

کتاب آنتی بیوتیک های بتالاکتام و مقاومت ها

کتاب آنتی بادی های پلی کلونال و منوکلونال (از تولید تا کاربرد)

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب آنتی بادی های پلی کلونال و منوکلونال (از تولید تا کاربرد) بر روی لینک فوق کلیک نمایید


26,000تومان


کتاب آنتی بیوتیک های بتالاکتام و مقاومت ها

برچسب های مرتبط با این کتاب: کتاب آنتی بیوتیک های بتالاکتام و مقاومت ها, شهین نجار پیرایه, دانشگاه تربیت مدرس, مقاومت نسبت به آنتی بیوتیک, آنزیم بتالاکتاماز, آنزیم Ampc, بتالاکتاماز طیف گشترده, آنزیم کارباپنماز, مقاومت به بتالاکتام با واسطه پورین, پنی سیلین, سفالوسپورین, کارباپنم, منوباکتام, کمپلکس ژن, آنزیم کروموزومی, عناصر ژنتیکی حامل ژن, پمپ افلوکس