خانهدرباره ماتماس با ماناشرانحساب کاربری تمام محصولات

کتاب آیین زندگی خرید کتاب آیین زندگی ، دیل کارنگی سوزان خدیو، سپهر ادب

  • خرید کتاب آیین زندگی ، دیل کارنگی   سوزان خدیو، سپهر ادب

کتاب آیین زندگی

لطفا از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده نماییدمقدمه چرا و چگونه این کتاب را نوشتم؟
در سی و پنج سال گذشته یکی از جوانان غمگین نیویورک بودم. برای امرار معاش خود کاری جز فروختن ماشین های کامیون نداشتم. از کار کامیون هیچ اطلاعاتی در ذهن خود نداشتم.
کار به همین جا پایان نپذیرفت چون علاقه مند نبودم که از طرز کار کامیون آگاهی داشته باشم چون کار خود را دوست نمی داشتم و از آن متنفر بودم. از زندگی کردن با وسائل دست دوم و به درد نخور در اتاقی کوچک در خیابان پنجاه و شش غربی خسته شده بودم اتاقم نمناک و پر از حشرات موزی مثل سوسک و ساس بود. همیشه به یاد می آورم که همه ی کراواتهای خود را بر روی میخی به دیوار کوبیده شده آویزان می نمودم هنگامیکه یک روز صبح می خواستم کراواتی انتخاب کنم سوسکها روی آن در حال حرکت کردن بودند. از خوردن غذا در رستورانهای ارزان قیمت و پر از سوسک و کثیف که گارسونهای آن لباس چرک آلود پوشیده اند بیزار بودم.
شبها همیشه سرم درد می کرد هنگامی که به خانه ام باز می گشتم، همیشه نومید و ناراحت بودم و اوضاع پریشان و آشفته ای داشتم از این نگران و ناراحت بودم که همه ی رؤیاها و امیدهای ایام جوانی من تبدیل به کابوس وحشتناکی شده باشد که هرگز انتظار آن را نداشتم. آیا واقعا همین نامش زندگی بود که من داشتم؟ آیا اتفاق بزرگی که با علاقه به دنبال تحقق آن بودم همین بود؟ آیا سهم من از زندگی همینقدر بود که با سوسکها زندگی کنم و به کاری بپردازم که از آن هیچ دل خوشی ندارم و یا غذاهایی بخورم که فقط حجم آن شکم را پر می کند ولی ویتامین اندکی دارد و این یعنی زندگی بدون هیچگونه امید و آرزویی؟
همیشه دلم می خواست کتابهای گوناگون را مطالعه و از آنها لذت ببرم و کتابهایی بنویسم که در ایام تحصیل آرزوی آنها را در سر می پروراندم.
خیلی خوب می دانستم که با تغییر شغل خود که از آن راضی نبودم به همه ی خواسته ها و آرزوهایم می رسم و ضمنا چیزی را هم از دست نمی دهم. اصولا به دنبال ثروت بیشتر نبودم بلکه دلم می خواست که واقعا زندگی کنم. به هر حال به نقطه ای رسیده بودم که اغلب افراد جوان به آن نقطه می رسند.
سرانجام عزم خود را جزم کردم که شغل خود را تغییر بدهم و چون به مدت چهار سال روش درس دادن را در دانشگاه تربیت معلم در وارنسبرگ گذرانده بودم، اراده کردم که از مدارس شبانه از راه تدریس امرار معاش کنم با انجام این کار روزها وقت زیادی داشتم تا بیشتر مطالعه کنم و کتابهای بیشتری بخوانم و خود را برای نوشتن داستان های کوتاه و انجام سخنرانی آماده کنم. من تصميم گرفته بودم که بنویسم تا زنده بمانم و نفس بکشم تا بتوانم بنویسم. موضوعاتی که شب ها باید برای تدریس به بزرگسالان آماده می کردم چه بودند؟ وقتی به گذشته ی خود نگاه می کردم و آموخته های خود را در دانشگاه بررسی می کردم به این نکته پی می بردم که می توانم تبحر خوبی در زمینه ی سخنرانی کردن داشته باشم، در حالی که در زمینه های دیگر چندان تجربه ای نداشتم و در دانشگاه هم چیز زیادی در زمینه های دیگر نیاموخته بودم.
زیرا عدم اعتماد به نفس مرا تقویت می کرد و به من جرأت می داد تا بتوانم با دیگران ارتباط درست برقرار کنم. از مدیریت هر دو دانشگاه نیویورک و کلمبيا تقاضا کردم تا آئین سخنرانی را در آن دانشگاه ها تدریس کنم، اما متاسفانه درخواست مرا رد کردند و خود تصمیم گرفتند بدون همکاری من کلاس های آئین سخنرانی خود را برگزار کنند. این اتفاق برایم بسیار ناراحت کننده بود که تقاضای مرا نپذیرفتند زیرا من وادار شدم تا در کلاسهای شبانه مؤسسه وای.ام. سی. ای تدریس را آغاز کنم. در این کلاسها بود که وادار شدم خلاصه ی درسها را بطور جدی و منسجم در کمترین زمان لازم برای شاگردان خود ارائه کنم. قطعة می توانید فکر کنید که چه قدر در حال تلاش بودم. شاگردان من بدلیل موفقیتهای اجتماعی و کسب مدارک تحصیلی اغلب در کلاسها حاضر نمی شدند. آمدن آنها به کلاسهای من فقط یک علت داشت و آن هم توانائی برای حل کردن مشکلاتشان بود. دوست داشتند که روی پای خود بایستند و بدون اینکه به حالت
افراد صرعی دچار شوند چند جمله حرف بزنند. ویزیتورهای کالا می خواستند با یک بار مراجعه به مشتریان و خریداران لجباز خود با اعتمادبنفس لازم جنس خود را به آنها بفروشند و سود خوبی را به جیب بزنند.
آنها دوست داشتند در کارهای خود پیشرفت شایانی داشته باشند، پول بیشتری بدست آورند تا مخارج خانواده هایشان را خوب و درست تأمین کنند. قرارداد من با مؤسسه طوری بود که حقوق ثابتی نداشتم بلکه از پولی که شاگردها می پرداختند مبلغی به عنوان پورسانت به من می رسید و من مجبور بودم شاگردها را به نتیجه ی مطلوب برسانم تا در موسسه بمانند. در غیر این صورت اگر موفقیتی کسب نمی کردند از مؤسسه می رفتند، در نتیجه بقاء من در آن مؤسسه بسته به حضور شاگردها بود.
حقیقت کار بسیار دشواری داشتم و باید در شاگردها انگیزه ایجاد می کردم و به آنها کمک می کردم تا یاد بگیرند چگونه بر مشکلاتشان پیروز شوند و آنها را از پیش راه خود برداشته و در هر جلسه با شور و شوق زایدالوصفی که موجب امید دادن به دیگران می شد شرکت می کردند.
تلاش هیجان آوری بود. آنرا دوست داشتم از این که می دیدم شاگردانم که اغلب برای خود شغلی داشتند در مدت زمان کوتاهی اعتماد به نفس پیدا کرده و در کار خود ترقی می کردند، بسیار خوشحال و متعجب می شدم. موفقیت این کلاسها بیش از تصور من بود. پس از گذشت نه ماه از سال مؤسسه موردنظر که در ابتداء تدريس من حاضر به پرداخت دستمزد پنج دلار در یک شب نبود حاضر شد برای هر شب تدريس من سی دلار پرداخت کند. ابتدا کارم آموزش آئین سخنوری بود لیکن با گذشت چند سال پی بردم که شاگردانم تمایل دارند آئین دوست یابی رمز و تأثیرگذاری بر دیگران را هم بیاموزند. چون درباره ی نوع رابطه ی انسانها با یکدیگر کتابی ندیده بودم از این رو خود اقدام به نوشتن کتابی در این زمینه کردم و آنرا سرانجام نوشتم ولی نه به طریق معمول و رایج. بلکه برای نوشتن آن تجربیات کلاسهای خود را مدنظر قرار دادم و نام آنرا انتخاب کردم: «چگونه برای خود دوستی انتخاب کنیم و دیگران را تحت تأثیر قرار دهیم.»
این کتاب را مخصوص کلاسهای خودم و برای شاگردانم نوشته بودم چون از فروش کتابهای دیگرم تجربه ی خوبی نداشتم وقتی این کتاب فروش فوق العاده ای کرد خیلی متعجب شدم و در حال حاضر من یکی از نویسندگان معاصر هستم.
با سپری شدن زمان پی بردم که نگرانی یکی از مشکلات شاگردانم می باشد. بیشتر شاگردانم مشغول به کار بودند و در میان آنها مدیران، فروشندگان، مهندسان و حسابداران وجود داشتند که اکثر شان دارای چنین مشکلاتی بودند. خانم ها هم در کلاس های من شرکت می کردند و در میان آنها هم خانمهای خانه دار بودند هم خانم های شاغل آنها نیز همین مشکلات را داشتند. بسیار روشن و بدیهی است که کتابی لازم داشتم تا راه های گوناگون رفع نگرانی را بتوانم به دیگران آموزش بدهم و بخاطر همین موضوع تلاش کردم تا چنین کتابی پیدا کنم. در خیابان پنجم شهر نیویورک کتابخانه ی عظیمی بود که به آنجا مراجعه کردم و با کمال حیرت و تعجب آگاه شدم که در این کتابخانه تعداد بیست و دو کتاب تحت عنوان «نگرانی وجود دارد. در همان حال دریافتم که یکصد و هشتادونه کتاب زیر عنوان خزندگان وجود دارد؛ یعنی در حقیقت نه برابر کتابهایی که نام نگرانی داشتند! حقیقتا که این موضوع حیرت آور بود. در زمانهای که نگرانی یکی از مشکلات مهم، شایع و رایج قرن بیستم می باشد ضرورت دارد که در دانشگاه ها کرسی ای برای واحدی تحت نام «رفع نگرانی» ایجاد و آموزش داده شود. ولی من شخصا به خاطر نمی آورم که چنین واحدی در دانشگاه ها و مدارس ما آموزش داده شود.
از مطالعه ی این کتابها چه چیزی دستگیرم شد؟ بیش از نیمی از تخت های بیمارستانها را افرادی اشغال کرده اند که همه از بیماریهای روحی و روانی رنج می برند و عذاب میکشند.
هر بیست و دو جلد کتاب کتابخانه نیویورک را مطالعه کردم و هر کتابی را که نام نگرانی و یا درباره ی نگرانی بود تهیه کردم. با این همه قانع نشدم که این کتابها را برای مطالعه در اختیار شاگردان خودم قرار دهم و به آنها معرفی کنم. به همین خاطر خودم اقدام کردم به آماده نمودن و تهیه کتاب موردنیاز شاگردانم. درست هفت سال قبل برای نوشتن این کتاب خود را آماده کرده بودم. چگونه؟ با بررسی و مطالعه نظریات فیلسوفان قرون گذشته در مورد نگرانی، زمینه ی نوشتن کتابم را آماده نمودم. ضمنا شرح حال افراد مختلف را هم مورد بررسی قرار دادم و در کنار آن با اشخاص گوناگون گفتگو کردم افرادی مثل جک دمپسی، ژنرال عمر برادلی، ژنرال مارک کلارک، هنری فورد، النوروزولت و دورتی دیکس که در عرصه های گوناگون زندگی صاحب تجربه های زیادی بودند. تا
در این اثنا کار دیگری انجام دادم که بسیار اهمیت داشت و از مطالعات و مصاحبه های من با دیگران مهمتر بود. من نیز به مدت پنج سال از زندگی خود را در آزمایشگاهی سپری کردم تا راه های رفع نگرانی را بدست آورم؛ آن آزمایشگاه جایی نبود جز تجربه گرانبهای تدریس در کلاسهای خودم که شاگردان گوناگون داشتم و این کلاسها اولین نمونه از این تیپ آزمایشگاهها بود که در دنیا وجود داشت در جاهای دیگر چنین تجربیاتی ندیده بودم وظیفه من در حقیقت این بود که دستورالعمل هایی به شاگردانم می دادم تا آنها با انجام آن بتوانند بر نگرانیهایشان پیروز شوند و از آنها تقاضا می کردم که این دستورات را که حامل پیام حقیقی بود در زندگی روزمره خود به کار بندند و بعد از بکار بردن آنها در زندگی روزانه خود نتایج حاصله را در کلاس برای همکلاسیهای خود بیان کنند تا با ارائه آن نتایج، دیگران هم در انجام کار خود اعتماد به نفس لازم را پیدا کنند.
با ابتکار این شیوه توانستم بیشتر از دیگران از روشهای غلبه بر نگرانی» استفاده کنم و تجارب قابل توجه خود را نیز به دیگران منتقل کنم بعلاوه توانستم از نامه های دیگران که در آن از راه های غلبه بر نگرانی با من سخن گفته بودند و برای من فرستاده بودند نهایت استفاده را ببرم.
این نامه ها از کلاسهایی به طرف من سرازیر می شد که در اغلب شهرهای ایالات متحده و کانادا تشکیل می شد و من در آنها تدریس می کردم. با این توضیح می دانیم که این کتاب یک مرتبه از زیر ته خلق نشده است و فقط یک تحقیق دانشگاهی نبود که شفاهی و بشکل تئوری توصیه کند که چگونه می توان نگرانی را از بین برد. .
کتاب من برگرفته و مستند به قرائن و شواهدی می باشد که منتج از هزاران مورد تجربه بود. و این نکته اصولا قابل مشاهده است که در عرصه ی رفع نگرانی یک راهنمای عملی واقعی است و می توان روی آن حقیقتا حساب کرد. از این بابت من بسیار راضی و خوشحال می باشم که در کتاب من داستان تخیلی وجود ندارد و افرادی را که نام برده ام همه شخصیت حقیقی دارند و فقط در بعضی از موارد اسامی را تغییر داده ام آنهم به دلایل خاصی.
به گفته فیلسوف فرانسوی «علم مجموعه ای از دستورالعمل هاست که موفقیت به همراه داشته است این کتاب هم مجموع دستورالعمل هاییست که آنهایی که آنرا بکار بسته اند همگی موفق بوده اند.
در این کتاب شما مطالب جدیدی مشاهده نمی کنید. اگر به اندازه ی کافی بدانید برای زندگی کامل کفایت می کند. همه ی ما از اصول پیروزی بر نگرانی و از بین بردن آن اطلاع داریم. مشکل ما نادانی نیست فقط ما کار را شروع نمی کنیم هدف این کتاب ارائه حقایق گذشته است تا ما به خود آئیم و برای عملی کردن ایده خود اقدام کنیم.

دیل کارنگی

شما هم در باره این کتاب نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتاب های مرتبط - برای یافتن کتاب های مرتبط بیشتر از جستجوی سایت استفاده نمایید.

راز کامیابی در زندگی زناشویی

کتاب آیین زندگی

راز کامیابی در زندگی زناشویی

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره راز کامیابی در زندگی زناشویی بر روی لینک فوق کلیک نمایید


30,000تومان

راز سلامتی و طول عمر در خانواده تغذیه بهداشت و درمان(جلد1)

کتاب آیین زندگی

راز سلامتی و طول عمر در خانواده تغذیه بهداشت و درمان(جلد1)

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره راز سلامتی و طول عمر در خانواده تغذیه بهداشت و درمان(جلد1) بر روی لینک فوق کلیک نمایید


16,000تومان

راز سلامتی و طول عمر در خانواده(جلد2)کلیات و اصول تغذیه و بهداشت و درمان

کتاب آیین زندگی

راز سلامتی و طول عمر در خانواده(جلد2)کلیات و اصول تغذیه و بهداشت و درمان

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره راز سلامتی و طول عمر در خانواده(جلد2)کلیات و اصول تغذیه و بهداشت و درمان بر روی لینک فوق کلیک نمایید


12,000تومان

راز شوهر

کتاب آیین زندگی

راز شوهر

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره راز شوهر بر روی لینک فوق کلیک نمایید


23,000تومان

کتاب بیشعوران آینه ای برای خویشتن و دیگران

کتاب آیین زندگی

کتاب بیشعوران آینه ای برای خویشتن و دیگران

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب بیشعوران آینه ای برای خویشتن و دیگران بر روی لینک فوق کلیک نمایید


15,000تومان

کتاب خودت باش دختر

کتاب آیین زندگی

کتاب خودت باش دختر

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب خودت باش دختر بر روی لینک فوق کلیک نمایید


25,000تومان

کتاب جادوی کار پاره وقت

کتاب آیین زندگی

کتاب جادوی کار پاره وقت

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب جادوی کار پاره وقت بر روی لینک فوق کلیک نمایید


15,500تومان

کتاب صورتت را بشور دختر

کتاب آیین زندگی

کتاب صورتت را بشور دختر

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب صورتت را بشور دختر بر روی لینک فوق کلیک نمایید


35,000تومان

کتاب تئوری انتخاب

کتاب آیین زندگی

کتاب تئوری انتخاب

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب تئوری انتخاب بر روی لینک فوق کلیک نمایید


59,000تومان

کتاب از حال بد به حال خوب

کتاب آیین زندگی

کتاب از حال بد به حال خوب

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب از حال بد به حال خوب بر روی لینک فوق کلیک نمایید


49,500تومان

کتاب شفای زندگی

کتاب آیین زندگی

کتاب شفای زندگی

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب شفای زندگی بر روی لینک فوق کلیک نمایید


14,500تومان

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

کتاب آیین زندگی

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید بر روی لینک فوق کلیک نمایید


30,000تومان

کتاب رازهایی درباره ی عشق ورزیدن

کتاب آیین زندگی

کتاب رازهایی درباره ی عشق ورزیدن

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب رازهایی درباره ی عشق ورزیدن بر روی لینک فوق کلیک نمایید


6,000تومان

کتاب جادوی برقراری ارتباط سریع

کتاب آیین زندگی

کتاب جادوی برقراری ارتباط سریع

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب جادوی برقراری ارتباط سریع بر روی لینک فوق کلیک نمایید


40,000تومان

کتاب آیین سخنرانی

کتاب آیین زندگی

کتاب آیین سخنرانی

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب آیین سخنرانی بر روی لینک فوق کلیک نمایید


16,000تومان

کتاب آیین دوست یابی

کتاب آیین زندگی

کتاب آیین دوست یابی

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب آیین دوست یابی بر روی لینک فوق کلیک نمایید


30,000تومان


کتاب آیین زندگی

برچسب های مرتبط با این کتاب: کتاب آیین زندگی, دیل کارنگی, سوزان خدیو, سپهر ادب, دانستنی های مهم درباره زندگی, پیامد های نگرانی, آنالیز کردن نگرانی, رفع نگرانی ها, پرورش طرز فکر, روش های دفع نگرانی و عصبانیت از انتقاد, روش های یافتن شغل, قدر داشته ها را بدانیم