صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما

کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد خرید کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد ، دومینیک سالواتوره حمیدرضا ارباب، نشر نی

کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد

لطفا از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده نماییدتئوری اقتصاد خرد به طور نظام مند برخی از روش های اصلی تحلیل یا «ابزارهای تجزیه و تحلیل» اقتصاد را ارائه می کند. به همین دلیل نظریه اقتصاد خرد یکی از مهم ترین درس ها در رشته های اقتصاد و بازرگانی و از دروس اجباری در تمام دانشگاه ها و مدارس عالی است.

نظریه اقتصاد خرد به دلیل ماهیت کاملا انتزاعی آن، یکی از مشکل ترین درس هایی است که غالبا به صورت مانعی برای بسیاری از دانشجویان ظاهر می شود. هدف این کتاب کمک به دانشجویان درس اقتصاد خرد برای غلبه بر این مشکل از طریق اصل «یادگیری در عمل» یا «آموزش و یادگیری با تمرین است. در عین حال که این کتاب در درجه نخست کتابی راهنما، کمک درسی و تکمیل کننده سایر کتاب های مربوط به نظریه اقتصاد خرد است، ولی گذشته از این ویژگی ها نظریه و اصول ارائه شده در این کتاب آنقدر کامل است که می توان آن را به عنوان یک کتاب درسی برای مطالعه مستقل نظریه اقتصاد خرد مورد استفاده قرار داد.

هر فصل با ارائه روشن نظریه، اصول یا اطلاعات پیش نیاز فصل آغاز و با استفاده از مثال های متعدد هر مطلب به طور کامل توضیح داده می شود. به دنبال آن مجموعه ای از پرسش های چندگزینه ای به همراه پاسخ آنها می آید و در قسمت بعد مسائل متعدد عددی و مفهومی با جزئیات بیش تر و راه حل های گام به گام ارائه می شود. مسائل حل شده در تبیین و تعمیم نظریه و تمرکز بیشتر بر نکات مهمی که بدون درک آنها دانشجو همواره احساس نااطمینانی میکند نقش زیادی دارند. این مسائل برای آشنایی دانشجویان با کاربردها و تقویت یادگیری مؤثر نقش حیاتی دارد.

عناوین و موضوعات کتاب به روشی مرتب شده است که با مطالب کتاب های درسی اقتصاد خرد که معمولا تمام سر فصل های نظریه اقتصاد خرد میانه را پوشش می دهد مطابقت داشته باشد. با این وجود مطالب و موضوعات ارائه شده در این کتاب از سرفصل های درس اقتصاد خرد در دوره کارشناسی بیش از آن است که بتوان در یک ترم دانشگاهی تدریس کرد. بنابراین در عین حال که دانشجویان دوره های کارشناسی از کتاب استفاده می کنند، موضوعات کتاب می تواند منبع مفید و قابل استفاده ای برای دانشجویان کارشناسی ارشد و سایر افرادی که مشغول کسب و کار هستند نیز باشد. برای مطالعه این کتاب به جز دانش مقدماتی اقتصاد نیازی به گذراندن درس های پیش نیاز وجود ندارد. .

کتاب حاضر ویرایش چهارم کتابی است که با موفقیت بسیار رضایت بخشی در بازار و استقبال خوانندگان روبه رو شد، به طوری که تا کنون به ۹ زبان دنیا ترجمه شده و بارها در هند و تایوان تکثیر شده است. تمام آنچه در ویرایش نخست و ویرایش دوم کتاب در سال های ۱۹۷۴ و ۱۹۸۳) وجود داشت در ویرایش سوم (سال ۱۹۹۲) نیز باقی ماند. اما در کتاب حاضر که در سال ۲۰۰۶ منتشر شده و ویرایش چهارم محسوب می شود تغییرات زیر نسبت به ویرایش نخست وجود دارد. و یک فصل جدید (فصل ۱۲) با نام نظریه بازی ها و رفتار بازار انحصار چندجانبه به کتاب اضافه

شده است. نظریه بازی ها یکی از مهم ترین موضوعات جدید در حوزه اقتصاد خرد است و تمام کتاب های درسی اقتصاد خرد در حال حاضر شامل این مبحث مهم هستند. و فصل جدید دیگری که به کتاب اضافه شده، فصل ۱۵ با عنوان اقتصاد اطلاعات است. اقتصاد اطلاعات مبحث جدید دیگری است که در حوزه اقتصاد خرد به وجود آمده و نشان دهنده این واقعیت است که در حال حاضر با اقتصاد اطلاعات زندگی می کنیم. و برخی مطالب نیز مانند تست ۸۰۷، تابع تولید کاب۔ داگلاس و قسمت ۹۰۷، عدم کارایی، و بیش تر مباحث مربوط به فناوری به فصل ۷ کتاب افزوده شده است. و قسمت جدید ۶۰۱۱ یا قیمت گذاری انتقال به فصل جدید ۱۱ افزوده شده است. و برخی مثال های عددی، پرسش های دوره ای و مسائل و کاربردها نیز در ویرایش چهارم به کتاب اضافه شده است.

تمام تغییرات و مطالب افزوده در ویرایش چهارم بسیار مفید هستند به ویژه برای دانشجویان دوره کارشناسی، کارشناسی و ارشد. سایر تغییراتی که در ویرایش چهارم (کتاب حاضر) نسبت به ویرایش های قبلی وجود دارد حاصل پیشنهادات بسیار مفیدی است که اساتید و دانشجویانی که از ویرایش های قبلی استفاده کرده اند برای من فرستاده اند. سرانجام، فهرست واژه های مهم اقتصادی و امتحان نمونه نیم ترم و پایان ترم نیز نسبت به ویرایش های قبلی تغییر و گسترش یافته است.

هدف نظریه پیش بینی و تبیین است. هر نظریه فرضیه ای است که با موفقیت آزمون شده است. یک فرضیه نه فقط با واقعی بودن فرضیات آن بلکه با توانایی آن در توصیف و پیش بینی دقیق و همچنین نشان دادن نتایجی که به طور منطقی و مستقیم از فرضیات به دست می آیند نیز آزمون می شود. او مثال ۱ از صحبت کردن با دوستان و همسایگان، از مشاهدات خود در مغازه قصابی و با توجه به رفتار شخصی خود مشاهده می کنیم که وقتی قیمت گوشت افزایش می یابد از آن کمتر می خریم. از مشاهده سببیت (رابطه علت و معلولی) در دنیای واقعی می توانیم این فرضیه کلی را طراحی کنیم: اگر قیمت یک کالا افزایش یابد آنگاه مقدار تقاضای آن کالا کاهش خواهد یافت. برای آزمون این فرضیه و معرفی کردن آن به عنوان نظریه تقاضا باید به دنیای واقعی مراجعه کنیم تا ببینیم آیا این فرضیه واقعا برای کالاهای مختلف، افراد مختلف و در مقاطع زمانی خاص صحیح است یا خیر. از آنجا که این نتایج به طور مستقیم و منطقی از فرضیات به دست می آیند (به طور مثال مصرف کنندگان تمایل دارند تا کالاهای ارزان تر را جانشین کالاهای گران کنند باید این فرضیه را به عنوان یک نظریه بپذیریم.


شما هم در باره این کتاب نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتاب های مرتبط - برای یافتن کتاب های مرتبط بیشتر از جستجوی سایت استفاده نمایید.

ارزیابی اقتصادی طرحها(اقتصاد مهندسی)

کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد

ارزیابی اقتصادی طرحها(اقتصاد مهندسی)

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره ارزیابی اقتصادی طرحها(اقتصاد مهندسی) بر روی لینک فوق کلیک نمایید


9,500تومان

ابعاد اساسی در اخلاق و اقتصاد

کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد

ابعاد اساسی در اخلاق و اقتصاد

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره ابعاد اساسی در اخلاق و اقتصاد بر روی لینک فوق کلیک نمایید


10,500تومان

اقتصاد ایران در تنگنای توسعه

کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد

اقتصاد ایران در تنگنای توسعه

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد ایران در تنگنای توسعه بر روی لینک فوق کلیک نمایید


19,800تومان

اقتصادخرد

کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد

اقتصادخرد

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره اقتصادخرد بر روی لینک فوق کلیک نمایید


14,000تومان

کتاب مبانی توسعه اقتصادی

کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد

کتاب مبانی توسعه اقتصادی

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب مبانی توسعه اقتصادی بر روی لینک فوق کلیک نمایید


29,000تومان

کتاب مبانی علم اقتصاد

کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد

کتاب مبانی علم اقتصاد

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب مبانی علم اقتصاد بر روی لینک فوق کلیک نمایید


28,000تومان

کتاب اقتصاد خرد

کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد

کتاب اقتصاد خرد

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب اقتصاد خرد بر روی لینک فوق کلیک نمایید


12,000تومان

تئوری و مسایل اقتصاد خرد

کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد

تئوری و مسایل اقتصاد خرد

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره تئوری و مسایل اقتصاد خرد بر روی لینک فوق کلیک نمایید


17,000تومان

تئوری و مسائل اقتصاد خرد

کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد

تئوری و مسائل اقتصاد خرد

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره تئوری و مسائل اقتصاد خرد بر روی لینک فوق کلیک نمایید


25,000تومان

اقتصاد خرد

کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد

اقتصاد خرد

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد خرد بر روی لینک فوق کلیک نمایید


16,000تومان

کتاب اقتصاد خرد 2-1

کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد

کتاب اقتصاد خرد 2-1

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب اقتصاد خرد 2-1 بر روی لینک فوق کلیک نمایید


16,000تومان

کتاب کلیات علم اقتصاد

کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد

کتاب کلیات علم اقتصاد

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب کلیات علم اقتصاد بر روی لینک فوق کلیک نمایید


12,000تومان


کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد

برچسب های مرتبط با این کتاب: کتاب تئوری و مسائل اقتصاد خرد, دومینیک سالواتوره, نشر نی, تقاضا عرضه و تعادل, اندازه گیری کششها, نظریه تولید, هزینه های تولید, قیمت و تولید در بازار رقابت کامل, قیمت و تولید در بازار انحصار خالص, نظریه بازیها, اشتغال نهاده های تولید, اقتصاد رفاه, اقتصاد اطلاعات