خانهدرباره ماتماس با ماناشرانحساب کاربری تمام محصولات

کتاب حکمروایی تغییر آب و هوا خرید کتاب حکمروایی تغییر آب و هوا ، هریت باکلی محمد کاظم شمس پویا علی محمد نژاد، پاپلی

  • خرید کتاب حکمروایی تغییر آب و هوا ، هریت باکلی    محمد کاظم شمس پویا علی محمد نژاد، پاپلی

کتاب حکمروایی تغییر آب و هوا

لطفا از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده نماییدتغییر آب و هوا یکی از مهم ترین چالش های سیاسی و علمی زمان ما است. با نگاهی به گزارش های خبری روزانه درباره ی فجایع آب و هوایی، نشست های بین المللی، یافته های جدید علمی و شکل های گوناگون اعتراض های مردمی می شود گفت که موضوع تغییر آب و هوا در رأس دستور کارهای سیاسی بین المللی قرار دارد و در زمره ی علایق مهم عمومی است. طی دو دهه ی گذشته ما شاهد فرایندهای توأمان متناقضی بودیم؛ از یکسو، جهان شاهد رشد نظریه های علمی درباره ی علل و پیامدهای تغییر آب و هوا بود؛ و از سوی دیگر، دامنهی نگرانی ها درباره ی این موضوع که تغییر آب و هوا مسئله ای سخت برای حکمروایی جهانی است افزایش می یافت. درحالی که گزارشهای هیئت بین حکومتی تغییر آب و هوا تصویری هشداردهنده در مورد تغییرات افزایش میزان گازهای گلخانه ای در جو زمین ارائه می دهد که ممکن است روند شتاب انگیزی هم داشته باشد، اما جامعه ی بین الملل کمتر مایل به انجام اقداماتی در این رابطه است. در این کتاب، ما به بررسی تغییر آب و هوا می پردازیم تا دریابیم موضوع حکمروایی تغییر آب و هوا چرا، چگونه و به وسیله ی چه کسانی مورد توجه قرار می گیرد. همچنین، شناسایی چالش هایی که حیات مشترک ما را تهدید می کند از دیگر اهداف این نوشتار است.
در مقدمهی نوشتار، به بررسی این موضوع می پردازیم که چرا گزارش های مرسوم همکاری ها و تلاش های بین المللی برای بررسی موضوع تغییر آب و هوا و ارائهی توصیفهای قانع کننده ی چشم انداز معاصر حکمروایی آب و هوا ممکن است با شکست مواجه شود. ما رویکردی بدیل را ارئه دادیم که، فراتر از تفکرموجود درباره ی حکمروایی جهانی است و به ما در درک اینکه کسی آب و هوا را اداره می کند و اینکه چه نتایجی چالش حکمروایی اداره می کند و اینکه چه نتایجی دارد یاری می رساند.
پیش از که چشم اندازهای گوناگون نظری دربارهی ماهیت حکمروایی تغيير أن و هوا را بررسی کنیم، لازم است مسئله ی حکمروایی را با جزئیات بیشتری ش دهیم. به طور خاص، پیچیدگی موضوع حکمروایی تغییر آب و هوا از سه عاما مرتبط باهم ناشی می شود: نخست، مقیاسهای متعدد تصمیم سازی، د نقش های چند پارچه و مبهم کنشگران دولتی و غیردولتی؛ و سوم، ماهیت بسیار پنهان بسیاری از فرایندهایی که منجر به انتشار گازهای گلخانه ای در فرایندهای روزانه ی تولید و مصرف می شوند.
مسئله ی تغییر آب و هوا این فرضیه را روشن عامل نخست، یعنی مقیاس می سازد که تغییر آب و هوا مسئله ای جهانی است و همگان بر این فرض توافق دارند. با بررسی دقیق تر این فرضیه درمی یابیم که تفاسیر گوناگونی از مقیاس جهانی صورت گرفته است که، این موضوع منجر به درک اساسأ متفاوتی از اینکه چه کسی تغییر آب و هوا را حکمروایی می کند و کجا این حکمروایی رخ میدهد و نیز چه کسی چالش های مترتب بر آن را بررسی می کند، شده است. برای برخی، ماهیت جهانی تغییر آب و هوا از ماهیت فیزیکی آن ناشی می شود، زیرا انتشار گازهای گلخانه ای هیچ مرزی را نمی شناسد؛ انتشار در یک مکان و در یک زمان در افزایش تمرکز جوی این گازها نقش دارد که به نوبه ی خود پیامدهای آن برای کل کره زمین خواهد بود. به دلیل اینکه هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی با تغییر آب و هوا مقابله نماید، رویارویی با تغییر آب و هوا نیازمند راه حلی جهانی است که معمولا از آن با عنوان همیاری بین دولت - ملت ها یاد می شود. همیاری از آن جهت که کشورها بتوانند انتشار گازهای گلخانه ای جهانی را کاهش دهند و به دلیل آنکه در این رابطه برخی از کشورها از مزایای اقدامات دیگران استفاده کنند

شما هم در باره این کتاب نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتاب های مرتبط - برای یافتن کتاب های مرتبط بیشتر از جستجوی سایت استفاده نمایید.

کتاب بحران آب و دیپلماسی خاموش هیدروژئوپلتیک

کتاب حکمروایی تغییر آب و هوا

کتاب بحران آب و دیپلماسی خاموش هیدروژئوپلتیک

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب بحران آب و دیپلماسی خاموش هیدروژئوپلتیک بر روی لینک فوق کلیک نمایید


40,000تومان


کتاب حکمروایی تغییر آب و هوا

برچسب های مرتبط با این کتاب: کتاب حکمروایی تغییر آب و هوا, هریت باکلی, پیتر نیوول, محمد کاظم شمس پویا, علی محمد نژاد, اصغر لشگری, آرش قربانی سپهر, پاپلی, مسائل و چالش های حکمروایی, مراحل سیاست و تغییر آب و هوا, حکمروایی خصوصی, خود تنظیمی