صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما

کتاب دیوان کیفری آفریقا خرید کتاب دیوان کیفری آفریقا ، گرهـارد ورله پیمان نمامیان، میزان

 • خرید کتاب دیوان کیفری آفریقا ، گرهـارد ورله  پیمان نمامیان، میزان

کتاب دیوان کیفری آفریقا

 • تفسیر پروتکل مالابو
 • لطفا از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده نمایید   مجمع اتحادیة آفریقا در دوازدهمین نشست عادی‏ اش در فوریة 2009 در شهر «آدیس‏ آبابا» در اتیوپی، طی رایزنی با «کمیسیون حقوق بشر و ملت آفریقا» و «دیوان دادگستری، حقوق بشر و ملت آفریقا»، از کمیسیون اتحادیة آفریقا درخواست کرد مضامین اختیاردهی به دیوان برای دادرسی جرایم بین ‏المللی مانند نسل‏ کشی، جرایم علیه بشریت و جرایم جنگی را بررسی کند.
  از آن پس اتحادیة آفریقا مکرراً قطعنامه‏ هایی را برای اثبات صلاحیت کیفری بین‏ المللی یا به‏ عبارت دقیق‏تر صلاحیت کیفری بین‏ آفریقایی پذیرفته است. اتحادیة آفریقا بالاخره در ژوئن 2014، در نشست سران آفریقا در مالابو، گیة ساتوایی، پروتکلی (پروتکل مالابو) را پذیرفت که در الحاقیه‏ اش اصلاحیة اساسنامة دیوان دادگستری، حقوق بشر و ملت آفریقا (دیوان آفریقا) تقریر شد. این دیوان حاصل ادغام دیوان دادگستری آفریقا و دیوان حقوق بشر و ملل آفریقاست. در حال حاضر، پروتکل مشترک آن در انتظار صحه‏ گذاری است. مطابق با اساسنامه‏ ای که در الحاقیة پروتکل مالابو اصلاح شده است، دیوان سه بخش خواهد داشت؛ یعنی بخش امور عمومی، بخش حقوق بشر و ملت، و بخش حقوق بین‏ الملل کیفری (به مادة 16 الحاقیة پروتکل مالابو رجوع شود). اگرچه ممکن است صحه‏ گذاری پروتکل مالابو و الحاقیة آن یک فرایند کوتاه ‏شده با بعضی سؤالات مهم بی‏ جواب باشد، امکان به‏ عبارت سادة تأسیس دیوان کیفری آفریقا در حال تبدیل به یک امکان روزبه‏ روز ملموس‏تر است؛ به‏ خصوص که آفریقای جنوبی و بوروندی ابلاغیة کناره‏ گیری از دیوان کیفری بین‏ المللی را صادر کرده‏ اند و ممکن است بقیة کشورهای آفریقایی هم از این درخواست تبعیت کنند.
  درحالی‏که قطعنامه‏ های اتحادیة آفریقا درخصوص سپردن صلاحیت کیفری به دیوان دادگستری، حقوق بشر و ملت آفریقا (دیوان آفریقا)، در آغاز چندان مورد توجه همگان نبوده اما حالا اوضاع تغییر کرده است. به ‏نظر می‏رسد بحث و مناظرة جاری (بنابه توضیحات دیره تلادی در فصل مرتبط در کتاب حاضر) کمتر با تحلیل حقوقی جامع و بیشتر با حمایت گسترده و یا مخالفت کلی با تلاش برای تأسیس یک دیوان کیفری آفریقایی ارتباط دارد. از نظر حامیان، دیوان تجسم‏ شده دارای قابلیت کمک به توسعة حقوق بین‏ الملل کیفری است و درنهایت می‏تواند حتی مؤلفة مفیدی برای دیوان کیفری بین‏ المللی باشد. از نظر منتقدان یا مخالفان، این دیوان چیزی بیش از ترفند سیاسی اتحادیة آفریقا برای تضعیف دیوان کیفری بین‏ المللی نیست و در یکی دوسال اخیر هدف حملات شدید اتحادیة قرار گرفته است.

  شما هم در باره این کتاب نظر بدهید

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
      بد           خوب
  کد امنیتی

  کتاب های مرتبط - برای یافتن کتاب های مرتبط بیشتر از جستجوی سایت استفاده نمایید.

  کتاب 1000 پرسش چهارگزینه ای برگزیده آیین دادرسی کیفری چتر دانش

  کتاب دیوان کیفری آفریقا

  کتاب 1000 پرسش چهارگزینه ای برگزیده آیین دادرسی کیفری چتر دانش

  جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب 1000 پرسش چهارگزینه ای برگزیده آیین دادرسی کیفری چتر دانش بر روی لینک فوق کلیک نمایید


  20,000تومان

  کتاب مقدمه ای بر نظام حقوقی آمریکا

  کتاب دیوان کیفری آفریقا

  کتاب مقدمه ای بر نظام حقوقی آمریکا

  جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب مقدمه ای بر نظام حقوقی آمریکا بر روی لینک فوق کلیک نمایید


  30,000تومان

  کتاب دایره المعارف عدالت کیفری انگلستان

  کتاب دیوان کیفری آفریقا

  کتاب دایره المعارف عدالت کیفری انگلستان

  جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب دایره المعارف عدالت کیفری انگلستان بر روی لینک فوق کلیک نمایید


  100,000تومان


  کتاب دیوان کیفری آفریقا

  برچسب های مرتبط با این کتاب: کتاب دیوان کیفری آفریقا, گرهـارد ورله, پیمان نمامیان, میزان, کتاب دیوان کیفری آفریقا, کتاب دیوان آفریقا, کتاب دیوان کیفری فریقا گرهارد, کتاب دیوان کیفری آفریقا نمامیان, کتاب دیوان کیفری آفریقا میزان