صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما

کتاب رویاروی مجازات اعتیاد خرید کتاب رویاروی مجازات اعتیاد ، ریچارد زویر استفان شومن فرهادی آلاشتی، میزان

  • خرید کتاب رویاروی مجازات اعتیاد ، ریچارد زویر استفان شومن   فرهادی آلاشتی، میزان

کتاب رویاروی مجازات اعتیاد

لطفا از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده نماییددر دهه‌های اخیر، شناسایی اعتیاد به عنوان بیماری و نقش نظام درمانی به عنوان معین نظام کیفری برای کمک به ترک و یا کنترل وابستگی به مواد مخدر رفته رفته در قوانین کشورهای مختلف به رسمیت شناخته شده است. به موازات تحوّلات سایر شاخه‌های علوم جنایی، حقوق کیفری مواد مخدر نیز از دستاوردهای علوم تجربی در این راستا بهره برده است. درمان معتادان به مواد مخدر از رهگذر تعامل میان نظام عدالت کیفری و نظام سلامت عمومی، چندین دهه است که توجّه سیاستگذاران را به خود جلب نموده است.
اثر پیش‌رو، خلاصه‌ای ارزشمند از پژوهش دوسالة بین‌المللی دربارة ارزیابی درمان اعتیاد به مواد مخدر در مقایسه با تحمیل کیفر در کشورهای اتریش، لهستان و اسپانیا بوده و درصدد ارائة تحلیلی جامع از قانونگذاری ملّی و اجرای آنها در کشورهای مورد اشاره می‌باشد. اثر حاضر با هدف ارزیابی سیاست‌های ناشی از کاربست قوانین مواد مخدر از یکسو و برنامه‌های نظام درمانی برای درمان و یا پیشگیری از عود اعتیاد تدوین یافته و در نیل به این مقصود با اقبال جهانی مواجه شده است. نویسندگان این اثر، با نگاهی موشکافانه و تطبیقی درصدد شناسایی ساختارهای جامع سیاست مدیریت مواد مخدر برآمدند و در همین راستا در گام نخست به تشریح تحولات نظام کیفری کشورهای خود در مواجهه با جرایم مواد مخدر پرداخته‌اند. البتّه، با نظر به اهمیت نگاه انتقادی در تعالی و پیشرفت حقوق کیفری، آنان با نگاهی علمی نقاط قوت و ضعف قوانین کیفری مواد مخدر فعلی را مورد بررسی قرار داده و به بررسی موضع قانونگذاران کشور متبوعشان در مورد جایگاه اعتیاد به عنوان بیماری پرداخته‌اند.
خالقان این اثر در کنار مطالعة فرآیند کیفری جرایم مواد مخدر، از بررسی تأثیر قوانین بین‌المللی و اروپایی بر اصلاحات قوانین موجود غافل نمانده‌اند. آنها با نگاهی متأثر از دانش سیاست جنایی، اولاً، به بزه اداری مواد مخدر از یک سو و جایگاه نظام سلامت عمومی از سوی دیگر نیز توجه داشته و به تبیین لایه‌های مختلف سیاست مواد مخدر کشورهایشان می‌پردازند. ثانیاً، با اشعار بر هدف نهایی دستگاه عدالت کیفری در برابر بیماران معتاد، یعنی درمان، گام مهمی در راستای تبیین جایگاه استراتژی‌ها و یا راهبردهای خروج از فرآیند کیفری پرداخته‌اند. در همین راستا، در سه فصل نخست این اثر، به تفصیل با استراتژی‌های خروج مجرمان معتاد از فرآیند کیفری و امکانات و تسهیلاتی را که مقنن برای نیل به این مهم در نظر گرفته است، آشنا خواهیم شد.

شما هم در باره این کتاب نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتاب های مرتبط - برای یافتن کتاب های مرتبط بیشتر از جستجوی سایت استفاده نمایید.

تناسب جرم و مجازات

کتاب رویاروی مجازات اعتیاد

تناسب جرم و مجازات

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره تناسب جرم و مجازات بر روی لینک فوق کلیک نمایید


8,000تومان

درمان شناختی رفتاری اعتیاد

کتاب رویاروی مجازات اعتیاد

درمان شناختی رفتاری اعتیاد

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره درمان شناختی رفتاری اعتیاد بر روی لینک فوق کلیک نمایید


13,000تومان

اعتیاد مشاوره و درمان

کتاب رویاروی مجازات اعتیاد

اعتیاد مشاوره و درمان

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره اعتیاد مشاوره و درمان بر روی لینک فوق کلیک نمایید


14,000تومان

کتاب قانون مجازات اسلامی

کتاب رویاروی مجازات اعتیاد

کتاب قانون مجازات اسلامی

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب قانون مجازات اسلامی بر روی لینک فوق کلیک نمایید


5,800تومان

کتاب طلایی روان شناسی اعتیاد پیام نور

کتاب رویاروی مجازات اعتیاد

کتاب طلایی روان شناسی اعتیاد پیام نور

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب طلایی روان شناسی اعتیاد پیام نور بر روی لینک فوق کلیک نمایید


15,000تومان

کتاب تضاد در مجازات

کتاب رویاروی مجازات اعتیاد

کتاب تضاد در مجازات

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب تضاد در مجازات بر روی لینک فوق کلیک نمایید


60,000تومان


کتاب رویاروی مجازات اعتیاد

برچسب های مرتبط با این کتاب: کتاب رویاروی مجازات اعتیاد, ریچارد زویر استفان شومن, فرهادی آلاشتی, میزان, کتاب رویاروی مجازات اعتیاد, کتاب مجازات اعتیاد, کتاب مجازات اعتیاد میزان, کتاب مجازات اعتیاد شومن, کتاب مجازات اعتیاد آلاشتی