خانهدرباره ماتماس با ماناشرانحساب کاربری تمام محصولات

کتاب معرفی و ارزیابی اطلس های جغرافیای فارسی خرید کتاب معرفی و ارزیابی اطلس های جغرافیای فارسی ، فاطمه فخری ، پاپلی

 • خرید کتاب معرفی و ارزیابی اطلس های جغرافیای فارسی ، فاطمه فخری  ، پاپلی

کتاب معرفی و ارزیابی اطلس های جغرافیای فارسی

 • بر اساس معیار های استاندارد
 • لطفا از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده نمایید  کنجکاوی و تفحص یکی از مشخصات دیرینه انسان است و به اندازه حیات او قدمت دارد. این ویژگی محرک اساسی معرفت علمی در دوره های باستانی بوده است. چراغ علم، نخستین بار حدود یازه هزار سال پیش در خاورمیانه روشن شد هنگامی که انسان شروع به گردآوری دانستنی ها کرد؛ راههایی برای بلند کردن بارهای سنگین پیدا شد؛ پوست دباغی شد؛ ظروف سفالی اختراع گردید؛ انسان استفاده از داروهای گیاهی را آموخت و همین طور تفکر پیرامون محیط زندگی ومحل سکونت که پایه اولیه مطالعات جغرافیایی را تشکل می دهد بشر دارد.(خیشوند، ۱۳۸۵، می ۱۲۶۴)
  اهمیت علم جغرافیا بر کسی پوشیده نیست، به ویژه امروزه که دانه با علوم دیگر پیوند یافته و از اول و گسترش چشمگیری نیز برخودار و در حوزه علوم نظامی و کشاورزی و نجوم و بسیاری علوم دیگر دانستن اطها جغرافیایی ضرورتی انکار ناپذیر دارد.
  یکی از منابعی که در کتابخانه نگهداری می شود اطلسها هستند. در دانشنامه کتابداری و اطلاع رسانی آمده است: "اطلس مجلدی از نقشه ها، لوحه ها، گراورها جدولها و غیره خواه با توصیف یا بدون آن است". اطلس مجموعه ای مدون و مجلد از نقشه ها، نمودارها، تصویرها و گزارش های مربوط به یک یا چند موضوع هستند که با نظمی خاص و با دقیق ترین روشها تهیه می شوند. اطلسها به نحوی قادرند جایگزین دهها کتاب و صدها برگ نقشه و گزارش فنی شوند. بنابراین معرفی و مدون کردن این منابع اطلاعاتی جهت استفاده پژوهشگران و کاربران مختلف به گونه ای که بتوانند به راحتی و سهولت از کم و کیف اطلسهای موجود آگاه شوند یکی از وظایف و مسئولیتهای کتابخانه ها و آرشیوهای اطلاعاتی می باشد. تهیه فهرست و چکیده از اطلس ها نیز با همین هدف صورت می گیرد.

  شما هم در باره این کتاب نظر بدهید

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
      بد           خوب
  کد امنیتی

  کتاب معرفی و ارزیابی اطلس های جغرافیای فارسی

  برچسب های مرتبط با این کتاب: کتاب معرفی و ارزیابی اطلس های جغرافیای فارسی, بر اساس معیار های استاندارد, فاطمه فخری, نسرین کمالیپور رحمت الله فتاحی, پاپلی, اطلس آسمان شب, اطلس تاریخی قرن بیستم, اصلس عمومی ایران و جهان, اطلس جیبی جهان