صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما

کتاب 5 نقطه قوت برتر خود را بشناسید خرید کتاب 5 نقطه قوت برتر خود را بشناسید ، تام راث امیر کامکار، پارسیا

 • خرید کتاب 5 نقطه قوت برتر خود را بشناسید ، تام راث  امیر کامکار، پارسیا

کتاب 5 نقطه قوت برتر خود را بشناسید

 • پر فروش ترین از نگاه وال استریت ژورنال
 • لطفا از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده نمایید  وقتی از استعدادیابی و پرورش استعدادها حرف می‌زنیم، بلافاصله این سوال مطرح می‌شود که: «پرورش استعداد به چه معناست؟ باید نقاط ضعف خود را بهبود دهم یا برای تقویت نقاط قوت فعلی خود وقت بگذارم؟»

  اگر بخواهیم به زبان درس و مدرسه و نمره صحبت کنیم، می‌توان این سوال را چنین مطرح کرد: «اگر نمره‌ی ریاضی یک دانش‌آموز ۱۲ و نمره‌ی ادبیات او ۱۸ باشد، بهتر است برای بهبود وضعیت ریاضی او تلاش کنیم یا این‌که بکوشیم نمره‌ی ادبیات او را به ۲۰ برسانیم؟»

  پاسخ دونالد کلیفتون (Donald Clifton) روانشناس آمریکایی به پرسش بالا این است که باید برای تقویت نقاط قوت تلاش کنید.

  کلیفتون یکی از نخستین کسانی بود که در حوزه‌ی توسعه فردی روی مفهوم نقطه قوت (به انگلیسی: Strength) تأکید کرد و سعی کرد نشان دهد که تقویت نقاط قوت مهم‌تر از تلاش برای بهبود نقاط ضعف است.

  به همین علت غالباً دونالد کلیفتون را پدر روانشناسی نقاط قوت میدانند (انجمن روانشناسی آمریکا در سال ۲۰۰۳ این عنوان را برای او به کار برد).

  البته کلیفتون انگیزه‌ی دیگری هم برای چند دهه مطالعه در این زمینه داشت. او شرکتی SRI (مخفف.Selection Research Inc) تأسیس کرده بود که می‌کوشید به نیرویابی شرکت‌ها کمک کند و زمینه‌ای فراهم کند تا کسب و کارها بتوانند افراد بهتری را استخدام کنند.

  طبیعی است که کسب و کارها به نقاط قوت افراد نگاه می‌کنند و برای نقاط قوت، پول می‌دهند و این نگرشی است که در مطالعات کلیفتون هم منعکس شده است.

  تست گالوپ

  شاید شنیده باشید که پرسشنامه استعدادیاب کلیفتون گاهی به نام تست گالوپ شناخته می‌شود.

  علت این است که در سال ۱۹۸۸ موسسه‌ی SRI شرکت گالوپ را خرید و به مالکیت خود درآورد. بنا بر این، طی سه دهه‌ی اخیر، نام گالوپ و نام کلیفتون به هم گره خورده‌اند و به جای یکدیگر به کار می‌روند.

  شما هم در باره این کتاب نظر بدهید

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
      بد           خوب
  کد امنیتی

  کتاب 5 نقطه قوت برتر خود را بشناسید

  برچسب های مرتبط با این کتاب: کتاب 5 نقطه قوت برتر خود را بشناسید, تام راث, امیر کامکار, مهتاب بیات ریزی, پارسیا, نقطه قوت فردی, نقطه قوت اجتماعی و سازمانی, استعدا یاب کلیفتون, پرورش استعداد, تقویت نقاط قوت, بهبود نقاط ضعف, روانشناسی نقاط قوت, تست گالوپ