صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما

کتاب تحلیل مرتفع و اکوسیستم های مرتعی خرید کتاب تحلیل مرتفع و اکوسیستم های مرتعی ، قاسمعلی دیانتی تیلکی ، دانشگاه تربیت مدرس

  • خرید کتاب تحلیل مرتفع و اکوسیستم های مرتعی ، قاسمعلی دیانتی تیلکی    ، دانشگاه تربیت مدرس

کتاب تحلیل مرتفع و اکوسیستم های مرتعی

لطفا از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده نماییدبیشترین سطح اراضی کشور ایران را مراتع تشکیل می دهند، که در بیشتر مناطق با مسئله تخریب روبه رو می باشند. با توجه به شکننده بودن پایداری بوم نظام های مرتعی لازم است، برنامه ریزی دقیق و جامع برای مدیریت صحیح بر مبنای اصول بوم شناسی و شناخت کامل از روابط واکنش های متقابل بین عوامل زنده با زنده و عوامل زنده باغیرزنده صورت پذیرد. از این رو نیاز به یک منبع معتبر دانشگاهی در زمینه مرتع و اکوسیستم های مرتعی در کشور احساس می شد.
کتابی که پیش رو دارید حاصل کوششی است که به منظور تدوین اثری پایه و جامع در زمینه مرتع و اکوسیستم های مرتعی انجام شده و دستاورد سال ها پژوهش و تدریس نگارنده در این زمینه است. ساختار و مطالب مندرج در این مجموعه آموزشی - تحقیقاتی طوری تنظیم شده که علاوه بر پوشش دادن سرفصل دروس مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم و مهندسی مرتع، بخش هایی از سرفصل های برنامه درسی دکترای این رشته را نیز شامل می شود. این مجموعه ۱۰ فصل دارد. در فصل اول مفاهیم پایه معرفی می شود. در فصل دوم، علم اکولوژی مرتع، مفهوم اکوسیستم های مرتعی و اجزای آن تحلیل می شود. در فصل سوم، ساختار و کارکرد اکوسیستم های مرتعی، جریان انرژی و چرخه مواد غذایی در مراتع بررسی می شود. در فصل چهارم بیولوژی خاک مرتع معرفی می شود. در فصل پنجم برهم کنش های بین گونه ای در اکوسیستم های مرتعی تشریح می شود. توالی و علل بویایی پوشش گیاهی در اکوسیستم های مرتعی، انواع توالی در فصل ششم بررسی می شود.بیشترین سطح اراضی کشور ایران را مراتع تشکیل می دهند، که در بیشتر مناطق با مسئله تخریب روبه رو می باشند. با توجه به شکننده بودن پایداری بوم نظام های مرتعی لازم است، برنامه ریزی دقیق و جامع برای مدیریت صحیح بر مبنای اصول بوم شناسی و شناخت کامل از روابط واکنش های متقابل بین عوامل زنده با زنده و عوامل زنده باغیرزنده صورت پذیرد. از این رو نیاز به یک منبع معتبر دانشگاهی در زمینه مرتع و اکوسیستم های مرتعی در کشور احساس می شد.
کتابی که پیش رو دارید حاصل کوششی است که به منظور تدوین اثری پایه و جامع در زمینه مرتع و اکوسیستم های مرتعی انجام شده و دستاورد سال ها پژوهش و تدریس نگارنده در این زمینه است. ساختار و مطالب مندرج در این مجموعه آموزشی - تحقیقاتی طوری تنظیم شده که علاوه بر پوشش دادن سرفصل دروس مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم و مهندسی مرتع، بخش هایی از سرفصل های برنامه درسی دکترای این رشته را نیز شامل می شود. این مجموعه ۱۰ فصل دارد. در فصل اول مفاهیم پایه معرفی می شود. در فصل دوم، علم اکولوژی مرتع، مفهوم اکوسیستم های مرتعی و اجزای آن تحلیل می شود. در فصل سوم، ساختار و کارکرد اکوسیستم های مرتعی، جریان انرژی و چرخه مواد غذایی در مراتع بررسی می شود. در فصل چهارم بیولوژی خاک مرتع معرفی می شود. در فصل پنجم برهم کنش های بین گونه ای در اکوسیستم های مرتعی تشریح می شود. توالی و علل بویایی پوشش گیاهی در اکوسیستم های مرتعی، انواع توالی در فصل ششم بررسی می شود.

شما هم در باره این کتاب نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتاب های مرتبط - برای یافتن کتاب های مرتبط بیشتر از جستجوی سایت استفاده نمایید.

کتاب واژه نامه علوم مرتع

کتاب تحلیل مرتفع و اکوسیستم های مرتعی

کتاب واژه نامه علوم مرتع

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب واژه نامه علوم مرتع بر روی لینک فوق کلیک نمایید


7,000تومان

اکولوژی

کتاب تحلیل مرتفع و اکوسیستم های مرتعی

اکولوژی

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره اکولوژی بر روی لینک فوق کلیک نمایید


24,000تومان


کتاب تحلیل مرتفع و اکوسیستم های مرتعی

برچسب های مرتبط با این کتاب: کتاب تحلیل مرتفع و اکوسیستم های مرتعی, قاسمعلی دیانتی تیلکی, دانشگاه تربیت مدرس, علم اکولوژی, ساختار کارکرد اکو سیستم های مرتعی, بیولوژی خاک, بیولوژی خاک مرتع و میکروارگانیسم ها, توالی در اکوسیستم