صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما

کتاب تکامل چرخ دنده ها ماشین ابزارهای چرخ دنده تراشی خرید کتاب تکامل چرخ دنده ها ماشین ابزارهای چرخ دنده تراشی ، محمد جواد ناطق ، دانشگاه تربیت مدرس

  • خرید کتاب تکامل چرخ دنده ها ماشین ابزارهای چرخ دنده تراشی ، محمد جواد ناطق   ، دانشگاه تربیت مدرس

کتاب تکامل چرخ دنده ها ماشین ابزارهای چرخ دنده تراشی

لطفا از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده نماییددر کتاب پیش رو به تاریخچه چرخ دنده ها و ماشین های چرخ دنده تراشی به مراتب بیش از آنچه برای کتاب های طراحی مرسوم است پرداخته شده است. طراحی چرخ دنده ها در دانشگاه ها در دوره کارشناسی به یکی دو فصل در کتاب های طراحی ماشین و اجزای آن محدود می شود و ضمن آن طراحی چرخ دنده ها در چارچوب اصول مقاومت مصالح مطرح می شود. معمولا پس از دوره کارشناسی، پرسش هایی ریشه ای در ذهن دانش پژوهان شکل می گیرد که به چرایی راه حل های مهندسی طرح شده در کتابهای درسی بر می گردد، این پرسش ها از این نظر که می تواند منشأ تحول در علم و فناوری شود ارزنده است و انتظار می رود که دوره تحصیلات تکمیلی بتواند به این نیاز بپردازد. دانش پژوه در این دوره به تفکر در راه حل های کلاسیک روی می آورد و چه بسا این فرایند به راه حل های جدیدتری بینجامد. مباحث دوره های تحصیلات تکمیلی باید به دانش پژوه در یافتن پرسش های ریشه ای در زمینه مهندسی کمک کند، اما برای دریافت فلسفه راه حل های مهندسی باید تاریخچه راه حل های مهندسی را پی گرفت. در کتابی که پیش روست سعی شده تاریخچه ای نسبتا مبسوط در زمینه فناوری چرخ دنده و ماشین های چرخ دنده تراشی ارائه شود.
این کتاب ویژگی هایی دارد که آن را از سایر کتاب هایی با موضوع مشابه متمایز می سازد. در کتاب هایی که به سیر دگرگونی چرخ دنده ها و ماشین های چرخ دنده تراشی پرداخته شده معمولا میان فناوری های باستانی و نوین گسستگی وجود دارد. در کتاب حاضر سعی شده این گسستگی با پرداختن به فناوری سده های میانی در طراحی و ساخت چرخ دنده ها برطرف شود. هر چند زمینه پرداختن به فناوری چرخ دنده در سده های میانی، بسیار فراتر از آنچه در این کتاب آمده فراهم بوده است، اما اختصار رعایت شده تا وزن کاربردهای امروزی بیشتر از مباحث تاریخی باشد.
اصالت منابع مورد استفاده از ویژگی های دیگر این کتاب است. تا آنجا که به تاریخچه موضوع مربوط است سعی شده به منابع تاریخی دست اول رجوع شود. در مورد فناوری ها و ماشین های چرخ دنده تراشی نیز تا آن جا که ممکن بوده از شرح اختراعاتی که مخترعان و سازندگان اصلی به ثبت رسانده اند استفاده شده است. در این راستا نیز تلاش بر این بوده است که تا حد امکان از توسل به منابع دست دوم پرهيز شود.
یکی از نیازهایی که معمولا بی پاسخ می ماند و در کتاب های کلاسیک به آن پرداخته نمی شود، فناوری ماشین های چرخ دنده تراشی است. در این کتاب سعی شده به این نیاز تا حد زیادی پاسخ داده شود. سازوکارهای بسیاری از ماشین های چرخ دنده تراشی، به ویژه دستگاه های پیچیده تری مثل ماشین های تولید چرخ دنده های مخروطی بر کاربران پوشیده می ماند. در راهنماهای سازندگان نیز اطلاعاتی کافی در این باره وجود ندارد در حالی که دانستن ساز و کار و فناوری این ماشین ها برای کاربری درست و تعمیر و نگهداری آنها بسیار حایز اهمیت است. در این کتاب سعی شده با رجوع به شرحی که سازندگان در برگه های ثبت اختراع ارائه داده اند، فناوری این ماشین ها به اندازه کافی واکاوی شود.

شما هم در باره این کتاب نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتاب های مرتبط - برای یافتن کتاب های مرتبط بیشتر از جستجوی سایت استفاده نمایید.

تئوری جامع ماشین الکتریکی

کتاب تکامل چرخ دنده ها ماشین ابزارهای چرخ دنده تراشی

تئوری جامع ماشین الکتریکی

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره تئوری جامع ماشین الکتریکی بر روی لینک فوق کلیک نمایید


20,000تومان

ابزارها و اندازه گیری الکترونیکی

کتاب تکامل چرخ دنده ها ماشین ابزارهای چرخ دنده تراشی

ابزارها و اندازه گیری الکترونیکی

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره ابزارها و اندازه گیری الکترونیکی بر روی لینک فوق کلیک نمایید


12,000تومان

کتاب تکامل چرخ دنده ها ماشین ابزارهای چرخ دنده تراشی

کتاب تکامل چرخ دنده ها ماشین ابزارهای چرخ دنده تراشی

کتاب تکامل چرخ دنده ها ماشین ابزارهای چرخ دنده تراشی

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب تکامل چرخ دنده ها ماشین ابزارهای چرخ دنده تراشی بر روی لینک فوق کلیک نمایید


43,000تومان


کتاب تکامل چرخ دنده ها ماشین ابزارهای چرخ دنده تراشی

برچسب های مرتبط با این کتاب: کتاب تکامل چرخ دنده ها ماشین ابزارهای چرخ دنده تراشی, محمد جواد ناطق, دانشگاه تربیت مدرس, چرخ دنده ابتدایی, پیدایش چرخ دنده های سیکلوبیدی و اینولوژی, سینماتیک, چرخ دنده اینولوتی, چرخدنده های مخروطی, چرخ دنده غیر دایره ای, چرخ دنده حلزونی,