خانهدرباره ماتماس با ماناشرانحساب کاربری تمام محصولات

کتاب زندگی خودرا دوباره بیافرینید خرید کتاب زندگی خودرا دوباره بیافرینید ، حفری یانگ ژانت کلوسکو حسن حمیدپور، ارجمند

  • خرید کتاب زندگی خودرا دوباره بیافرینید ، حفری یانگ ژانت کلوسکو   حسن حمیدپور، ارجمند

کتاب زندگی خودرا دوباره بیافرینید

لطفا از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده نماییدمن از جفری یانگ و ژانت کلوسکو بسیار ممنون و سپاسگزارم که براساس اصول و تکنیکهای شناخت درمانی توانسته اند شیوه چالش جدیدی برای مشکلات شخصیتی بیماران در اختیار ما بگذارند.
نویسندگان براساس خلاقیت و تدبیراندیشی توانسته اند ابزارهای اثرگذاری برای تغییر روابط بین فردی و روابط شغلی تدوین کنند. به دنبال تغییر در روابط بین فردی و روابط شغلی، زندگی تغییر شگرفی خواهد کرد.
اختلال شخصیت را می توان الگوهای دیرپای خود آسیب رسان تعریف کرد. این الگوها باعث می شوند که افراد مبتلا، روی شادکامی و رضایت مندی را نبینند. افراد مبتلا به اختلال شخصیت علاوه بر علائمی مثل اضطراب و افسردگی در زندگی شان، از مشکلات مزمن رنج می برند. این افراد اغلب از روابط صمیمی ناراضی هستند یا سالهاست که نتوانسته اند در شغل خود، کفایت و کارآمدی لازم را نشان دهند. کیفیت زندگی این افراد پایین تر از سطح مطلوبی است که آرزو دارند.
شناخت درمانی توانسته است برای درمان این الگوهای مزمن، چالش آفرین و دردسرساز، تدابیری طراحی کند. ما در درمان اختلال های شخصیت نه تنها به علائمی مثل افسردگی، اضطراب، حملات وحشتزدگی، اعتیادها، اختلال های خورد و خوراک، مشکلات جنسی و بی خوابی) می پردازیم، بلکه به دنبال شناسایی و تغییر طرح واره های زیربنایی با باورهای کنترل گرایانه نیز هستیم ( مؤلفان کتاب حاضر به جای اصطلاح تخصصی طرح واره از واژه تله زندگی استفاده کرده اند). بیشتر بیمارانی که برای درمان مراجعه می کنند چند طرح واره بنیادین دارند که در بسیاری از مشکلات ظاهری آنها متجلی می شوند. پرداختن به طرح واره های بنیادین در فرآیند درمان، اثرات سودمندی به دنبال دارد. طرح واره های بنیادین، اکثر حوزه های زندگی را زیر نفوذ و سیطره خود در می آورند.
شناخت درمانگران متوجه شده اند که برخی از سرنخهای بالینی، حاکی از وجود مشکلاتی است که طرح واره ها در آنها نقش دارند. یکی از این سرنخها، گزارش بیمار درباره مشکلاتش است. زمانی از بیماران درباره عوامل آشکارساز مشکلاتشان سؤال می کنیم، اغلب با چنین پاسخ هایی روبه رو می شویم: "همیشه این طور بودهام"، "همیشه این مشکل را داشته ام"، "از زمانی که یادم می آید این طور بوده ام". علاوه بر این، بیماران از داشتن مشکل چندان ناراضی و آشفته به نظر نمی رسند. سرنخ باليني دیگر این است که به نظر می رسد بیمار از انجام تکالیف خانگی، سر باز می زند. مثل اینکه فرآیند درمان با این بیماران به بن بست می رسد. بیماران همزمان هم خواهان تغییر هستند و هم اینکه در برابر تغییر، مقاومت می کنند. سومین سرنخ بالینی این است که انگار بیمار از اثرات رفتار خود بر اطرافیان و دیگران چندان آگاه نیست. ممکن است بیماران حتی از رفتارهای خود آسیب رسان آگاه نباشند.

شما هم در باره این کتاب نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتاب های مرتبط - برای یافتن کتاب های مرتبط بیشتر از جستجوی سایت استفاده نمایید.

آیین زندگی(اخلاق کاربردی)

کتاب زندگی خودرا دوباره بیافرینید

آیین زندگی(اخلاق کاربردی)

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره آیین زندگی(اخلاق کاربردی) بر روی لینک فوق کلیک نمایید


10,000تومان

آموزش مهارتهای زندگی

کتاب زندگی خودرا دوباره بیافرینید

آموزش مهارتهای زندگی

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره آموزش مهارتهای زندگی بر روی لینک فوق کلیک نمایید


10,000تومان

آموزش های مهارت های زندگی(دوره دبستان)

کتاب زندگی خودرا دوباره بیافرینید

آموزش های مهارت های زندگی(دوره دبستان)

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره آموزش های مهارت های زندگی(دوره دبستان) بر روی لینک فوق کلیک نمایید


24,000تومان

آسیب شناسی وفاداری در زندگی زناشویی

کتاب زندگی خودرا دوباره بیافرینید

آسیب شناسی وفاداری در زندگی زناشویی

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره آسیب شناسی وفاداری در زندگی زناشویی بر روی لینک فوق کلیک نمایید


10,000تومان


کتاب زندگی خودرا دوباره بیافرینید

برچسب های مرتبط با این کتاب: کتاب زندگی خودرا دوباره بیافرینید, حفری یانگ ژانت کلوسکو, حسن حمیدپور, الناز پیرمرادی ناهید گلی زاده, ارجمند, تله های زندگی, درک تله های زندگی, چگونگی تغییر تله های زندگی, تله زندگی اطاعت