صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما

کتاب مقدمه ای بر امواج ناشی از باد خرید کتاب مقدمه ای بر امواج ناشی از باد ، علی آزرم سا ، دانشگاه تربیت مدرس

  • خرید کتاب مقدمه ای بر امواج ناشی از باد ، علی آزرم سا   ، دانشگاه تربیت مدرس

کتاب مقدمه ای بر امواج ناشی از باد

لطفا از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده نماییدهدف اصلی این کتاب انتقال بخشی از دانش و تجربیات نویسنده در خصوص امواج ناشی از باد می باشد که طی دوران متمادی تدریس، تحقیق و فعالیت علمی، پژوهشی و مهندسی به دست آمده است. این امواج از مهم ترین پدیده های طبیعی موجود در محیط های آبی هستند و اطلاع از وضعیت و مشخصه های آنها برای انجام هرگونه فعالیت علمی، پژوهشی، مهندسی، نظامی و حاکمیتی در محدوده دریاها ضروری است.
در فصل ۱
کتاب اهمیت امواج بحث و بررسی می شود و ضرورت مطالعه و شناخت امواج از جنبه های مختلف علمی، مهندسی، ورزشی، توریستی و اقتصادی توضیح داده می شود. از لزوم مطالعه علمی و تخصصی امواج و مشخصه ها و تأثیرات آنها در محیطهای آبی در برنامه درسی رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی سخن به میان خواهد آمد و با توجه به نیاز شدید کشور، درباره امکان اشتغال زایی در فعالیت های محدود نظير؛ عکاسی هنری از امواج دریا و به خصوص امواج شکنا، راه اندازی مناطق ورزشی - تفریحی دریایی و راه اندازی رستوران و کافی شاپ در پروژه های بزرگ نظیر؛ طراحی، اجرا و بهره برداری از بنادر، اسکله ها، موج شکن ها، در ساحلی، سکوهای نفتی و دیگر سازه های دریایی صحبت خواهد شد.
در فصل 2
سعی شده است تا سیر تاریخی و خلاصه نتایج تحقیقات انجام شده توسط ما وسیعی از محققان خارجی و داخلی به خواننده معرفی شود. لذا در ابتدا به منظور آشناسازی مخاطبان و به خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی، مرور مناسب، هدفمند و نسبتأ جامعی بر منابع تحقیقاتی مرتبط بین المللی صورت گرفته که با تحلیل نقد عمده دیدگاههای محققان همراه شده است. در ادامه اهم مطالعات مرتبط انجام شده در کشور نیز در قالب؛ پایان نامه ها و رساله ها، مقالات کنفرانسی همایشی، کارگاهی و امثالهم، مقالات منتشر شده در مجلات علمی - پژوهشی، کتاب ها، طرح ها و پروژه ها، تقسیم بندی و معرفی شده اند.
در فصل ۳
خواننده با فیزیک و مکانیک امواج دریا آشنا می شود. در این فصل، مطالب به نحوی مناسب ساماندهی و با توضیح دیدگاه ها، تحلیل نظر دیگر محققان، ارائه مثال هایی که توسط نویسنده | طراحی شده و جزئیاتی خاص که از تجربه تدریس و تحقیق نگارنده طی سالهای متمادی حاصل شده و با ارائه اشکالی که عموما در کتب دیگر یافت نمی شود، تکمیل شده است.
فصل 4
حاوی توضیحاتی در خصوص نحوه تولید، شکل گیری و تعامل امواج ناشی از باد در پهنه اقیانوس و میرایی آنها در مناطق ساحلی است. در این فصل پدیده ناپایداری و شکست و ضریب پخش با ارائه؛ نوآوری ها، فرمولها، نتایج آزمایشگاهی و مدل عددی اجرا شده توسط نویسنده و . همکار وی که به تولید دانش لازم برای شناخت بهتر و فراهم آمدن امکان طراحی سازه های زیر آبی در منطقه شکست امواج منجر شده و نتایج آن نیز توسط مجله انجمن مهندسین عمران آمریکا (ASCE) به چاپ رسیده است، به طور مفصل مطرح شده و فشار ضربه ای و دیگر مطالب مرتبط با امواج شکنا نظیر سینماتیک امواج شکنا، نیز بحث شده است.
فصل 5
محتوی آموزش موجز روش های نیمه تجربی پیش یابی و پیش بینی مشخصه های امواج ناشی از باد با سامان دهی مورد نظر نگارنده، توصیف روش ها با جزئیاتی که معمولا در منابع دیگر یافت نمی شود و نیز ارائه مثال های تخصصی متعدد طراحی و حل شده توسط شخص نویسنده است. در ضمن تأثير فرضیات و ساده سازی های در نظر گرفته شده درباره مدت زمان تداوم وزش باد توسط مهندسین و محققان بر مقادیر ارتفاع پیش بینی شده امواج از روی مشخصه های باد مورد نقد، تحلیل و بررسی قرار گرفته و روش جدید پیشنهاد شده 

شما هم در باره این کتاب نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتاب های مرتبط - برای یافتن کتاب های مرتبط بیشتر از جستجوی سایت استفاده نمایید.

 اصول سرپرستی مهتاب محمدی

کتاب مقدمه ای بر امواج ناشی از باد

اصول سرپرستی مهتاب محمدی

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره اصول سرپرستی مهتاب محمدی بر روی لینک فوق کلیک نمایید


8,000تومان

کتاب امواج الاستیک و فراصوت

کتاب مقدمه ای بر امواج ناشی از باد

کتاب امواج الاستیک و فراصوت

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب امواج الاستیک و فراصوت بر روی لینک فوق کلیک نمایید


27,000تومان


کتاب مقدمه ای بر امواج ناشی از باد

برچسب های مرتبط با این کتاب: کتاب مقدمه ای بر امواج ناشی از باد, علی آزرم سا, دانشگاه تربیت مدرس, فیزیک و مکانیک امواج دریا, مکانیزم تولید و میرایی امواج, پیش بینی و پیش یابی امواج, روش پیش یابی مشخصه امواج, توزیع جهانی مشخصه امواج